W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – ogródki w słoikach – tematem przewodnim ostatniego spotkania warsztatowego…[FOTO]

Uczestnicy warsztatów artystycznych z cyklu „Inspiracje” odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a na ostatnich zajęciach mieli możliwość samodzielnie skomponować swój maleńki ogród.

Rośliny hodowane w szczelnie zamkniętym naczyniu to w ostatnim czasie prawdziwy hit wśród miłośników wszelkiego rękodzieła. Trudno się dziwić, że zyskał tylu sympatyków. Urok roślin podkreślony pięknym szkłem. Dodatkowo aspekt niezwykłej możliwości obserwacji tworzenia się mikro biosfery.

Ten ekosystem nie potrzebuje dostępu do powietrza i wody z zewnątrz, a rośliny świetnie radzą sobie same. Oczywiście jeżeli zapewnimy im wszystkie potrzebne warunki i poświęcimy trochę uwagi przy tworzeniu kompozycji. Nie jest to tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać.

Wystarczy wybrać odpowiednie naczynie, słój, butlę. Ułożyć warstwami drenaż oraz ziemię. Następne dobrać rośliny, które będą określały charakter kompozycji. W tym przypadku inspiracją był las, więc wykorzystano mech, bluszcz i paprocie.

Całe nasadzenie można urozmaicić ozdobami takimi jak kora czy kamyczki lub inne przedmioty zupełnie kontrastujące z naturalnością. Po szczelnym zamknięciu można już cieszyć się naszym dziełem, podziwiać i obserwować, obserwować, obserwować…
Powstały piękne mini ogródki, które na pewno przysporzą wiele radości ich wykonawcom.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Wstążki, wianki i korale z ludowym przytupem – koncert [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa