W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

SDK – ostatnie warsztaty  terapii zajęciowej z cyklu „Cztery pory roku” za nami…

Warsztaty florystyczne z cyklu „Cztery pory roku” to już tradycja. Spotkania, na których członkowie klubów seniora „Złota Jesień” i „Wrzos” odbywają się regularnie  – cztery razy w roku już d paru lat.

Seniorki i seniorzy chętnie biorą w nich udział. Tematem przewodnim tych spotkań jest szeroko pojęta florystyka – uczestnicy wykonują na nich piękne kwiatki i stroiki na stoły, które zdobią następnie niejedno klubowe spotkanie.

  

Spotkania robocze odbywają się na wiosnę w lecie, jesieni i w zimie- zgodnie z nazwą – cztery pory roku. Na każdym z tych spotkań zebrani wykonują stroiki, elementy dekoracyjne czy inne charakterystyczne dla danej pory roku czy danego czasu rzeczy. Bliżej świąt wielkanocnych a więc i na wiosnę powstają piękne pisanki  z cekinów czy stroiki z wykorzystaniem kwiatów typowych dla tej właśnie pory roku. W zimie stroiki zdobią gwiazdy betlejemskie czy wykonane własnoręcznie bombki z tasiemek.

 

 

Seniorki chętnie biorą udział w tych spotkaniach i chociaż na początku nie do końca wierzyły w swoje możliwości, czasami trzeba je było namawiać  do uczestnictwa tak teraz same pilnują terminów i już się nie mogą doczekać kolejnych spotkań. Same również planują co chcą robić.

Nawet tak trudne i pracochłonne do wykonania kwiaty z bibuły czy krepiny nie stanowią już dla nich problemu. Stroiki i wszystko co panie wykonują trafia jako dekoracja na stoły podczas licznych spotkań i uroczystości klubowych.  Panie pokazywały również swoje dzieła podczas wystawy twórczości seniorów na obchodach Mieleckich Dni Seniora.

Zajęcia florystyczne prowadzone są przez plastyczki Teresę Kubik i Urszulę Gładyszewską – Wałek a finansowane przez SKF ODEK i MSM Mielcu.

 

 

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa