W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

SDK – Otwarte Mistrzostwa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Odek” Latawców Skrzynkowych i Płaskich za nami [FOTO]

Coroczne Mistrzostwa odbyły się w sobotę 14.10.2017 na terenie MOSiR w Mielcu. Organizatorami byli: SKF ODEK, i Modelarnia „IKAR” działająca przy Spółdzielczym Domu kultury MSM w Mielcu

W tegorocznych mistrzostwach startowało 32-tu dwóch zawodników w konkurencji latawców płaskich (w tym 11 dziewczynek) oraz 8-miu zawodników z latawcami skrzynkowymi (w tym jedna dziewczynka). To rekordowa liczba zawodników. W imprezie brali udział zawodnicy nie tylko z Mielca, ale również z ościennych miast jak np. z Tarnobrzega.


Wszystkim zawodnikom latawce latały dobrze. Zdarzały się uszkodzenia, jak np. przerwanie ogona z papieru, ale polowe naprawy pozwalały na dalsze loty. Pogoda dopisała, słoneczny dzień zgromadził nie tylko licznie zawodników ale i widzów. Była to rodzinna impreza sportu modelarstwa lotniczego, a życzliwa i sportowa atmosfera oraz widok wielu latawców w pobliżu samolotu „Iskra” pozostanie wszystkim widzom, zawodnikom i rodzicom na długo w pamięci. Przeciętny wiek zawodników to 6-12 lat.

Przed lotem ocenie podlegały: wykonanie, pomysłowość konstrukcji i jej skomplikowanie oraz ozdoby, a w locie: stateczność, wygląd i zrzuty taśm z karbowanej bibuły albo spadochroników. Oceny dokonywała komisja na czele której był : przewodniczący Zygmunt Osak, Bożena Rachwał Bożena i Artur Wierzchowski.
Zwycięzcy:
Latawce skrzynkowe:
1 miejsce egz. Wiech Tomasz (6 l.)
Kawa Bartosz (13 l.)
2 miejsce Jeżowski Ksawery (8 l.)
3 miejsce Kozik Kuba (10 l.)
Latawce płaskie:
1 miejsce egz Kończyk Karol (12 l.)
Dudek Alan (10 l.)
2 miejsce Sokół Emil (12 l.)
3 miejsce Miazga Aleks (7,5 l.)
Nagrody dla najlepszych w postaci ilustrowanych książek ufundowało SKF „Odek”.
Latawce zrzeszonych modelarzy w modelarni „IKAR” i Filii nr 2 wykonywano pod nadzorem Pana Zygmunta Osaka, który również służył radą niezrzeszonym, czuwał nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem tej imprezy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zawodnikom za wykonanie latawców, wzięcie udziału w mistrzostwach i sportową rywalizację.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa