W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

SDK – pierwsze warsztaty malarskie dla dorosłych za nami…

W poniedziałek 16 października odbyły się pierwsze zajęcia tegorocznej edycji warsztatów artystycznych dla dorosłych  z cyklu  „Malarstwo”.

W zajęciach wzięły udział wszystkie zapisane na nie uczestniczki. Panie  poznawały tajniki malarstwa olejnego. Sposób tworzenia palety, nakładania farby oraz jej rozcieńczania. Tematem obrazów była martwa natura. Rozbudowana propozycja ustawienia, złożona z wielu elementów pozwoliła na poznanie procesu wyboru kadru, a tym samym stworzenia właściwej kompozycji. Dało to także uczestniczkom możliwość dobrania przedstawianych obiektów według własnych upodobań. Była to pierwsza z dwóch przewidzianych sesji tego tematu ze względu na technologię powstawania obrazu olejnego – długość schnięcia farby oraz poziom skomplikowania i powiększony format płócien, na których panie pracowały.

Kolejne spotkanie na tych warsztatach już 30 października. Natomiast w najbliższy poniedziałek rozpoczną się spotkania robocze kolejnej grupy warsztatowiczek. Nowe umiejętności będą zdobywać panie na warsztatach z cyklu „Inspiracje”.

Trwają zapisy na kolejne nasze propozycje warsztatowe: działania intermedialne skierowane do młodzieży i eksperymentalne formy artystyczne na które zapraszamy dorosłych.

Na działania intermedialne   zapraszamy przede wszystkim młodzież  w wieku 15-19 lat.  Warsztaty o charakterze eksperymentalnym, konceptualnym, które przede wszystkim mają na celu pokazać młodym ludziom, że sztuka to nie tylko rysunek czy malarstwo i wielogodzinne stanie przy sztalugach spędzone na kopiowaniu mistrzów. To nierzadko przygoda na całe życie. Pasja, będąca ciągłym poszukiwaniem nowych środków dla wyrazu własnej kreatywności. Niekończący się proces samodoskonalenia. Przenikanie się przestrzeni galeryjnej i miejskiej. Publicznej i prywatnej. Mieszanie tradycji z nowoczesnością. Zabawa kontekstem i formą. Odrzucenie schematów. Założeniem programowym zajęć jest interdyscyplinarna aktywność z pogranicza różnych dziedzin sztuki, a w jej ramach łączenie dźwięków z rysunkiem, malarstwem, fotografią, a nawet poezją. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby sprawdzić się w niekonwencjonalnej roli artysty.

Ciekawą propozycją  są również warsztaty z cyklu eksperymentalne  formy artystyczne. Uczestnicy tych warsztatów budować będą swą świadomość twórczą i pracować nad ekspresją oraz kreatywnym procesem realizacyjnym. Zaczynając od rysunku i zagadnień takich jak: proporcja, akt, szybki szkic przy użyciu ołówka, tuszu, kredki. Poprzez malarstwo – martwą naturę oraz modela. Skończywszy na grafice warsztatowej, która przybliży uczestnikom tajniki metod drukarskich w artystycznym i użytkowym wydaniu.

Więcej informacji o warsztatach i zapisy pod nr tel. 17 5852102 do poniedziałku do czwartku w godzinach 12. 00 – 15. 00.

 

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa