W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

SDK – pierwsze warsztaty malarskie za nami…[FOTO]

Pierwsza grupa Pań rozpoczęła już swoją przygodę z malarstwem na warsztatach artystycznych dla dorosłych organizowanych już od 9 lat w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu, mieszczącym się przy ul. Kusocińskiego 13a.

Tematem pierwszych zajęć były bryły a dokładniej rysunek światłocieniowy. Uczestniczki wykonywały szkice odręczne, które wykonuje się bez przyborów kreślarskich. Przy pracy starali się zachować odpowiednie proporcje ponieważ łatwo można zdeformować kształty bryły.

Prowadząca warsztaty Pani Marta Załucka tłumaczyła że rysując bryły  trzeba wyobrazić sobie jej całkowity kształt a nie tylko to co jest widoczne. Te niewidoczne krawędzie rysuje się cieniutkimi liniami pomocniczymi – jakby bryła była ze szkła. Te właściwe, widoczne kształty pogrubiamy i powoli przechodzimy od ogólnego obrazu do szczegółów.

Kolejnym etapem pracy kursantów było cieniowanie wcześniej narysowanych brył. Nie jest to łatwe, wymaga trochę więcej umiejętności aby uzyskać pożądany efekt trójwymiarowości. Modelunek światłocieniowy – jeśli jest poprawnie wykonany  – nada płaskiej formie plastycznej przestrzenności. Ostatnim zadaniem jaki miały do wykonania warsztatowiczki to rysowanie martwej natury, z wykorzystaniem wcześniej zdobytej wiedzy dotyczącej malowania brył.  Szczególnie przydatne okazały się umiejętności malowania światłocieniem.

Te intensywne,  pierwsze zajęcia pozytywnie zmotywowały uczestniczki do udziału w całym cyklu warsztatowym. Motywacją okazały się również prace plastyczne, które zostały wykonane przez uczestników zeszłorocznych warsztatów. W czwartek  24  listopada swoją przygodę na warsztatach „Inspiracje” rozpoczyna kolejna grupa warsztatowiczek. Natomiast trzecia grupa pań w poniedziałek 28 listopada zapozna się z podstawami projektowania  i  tworzenia biżuterii. Ruszają  bowiem trzecie organizowane przez nas w tym roku warsztaty – warsztaty biżuteryjne.

Szczegółowych informacji dotyczących warsztatów udzielamy  pod nr tel. 17 585 53 42,  w godzinach 12. 00 – 19. 00. Są jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Zachęcamy do zapisów. Cały cykl obejmuje 14 spotkań, prawie 50 godzin pracy. Dużo potrzebnej wiedzy teoretycznej ale jeszcze więcej praktyki. Wszystkie warsztaty odbywają się dwa razy w miesiącu w poniedziałki lub czwartki. W godzinach popołudniowych.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Zderzenie na drodze Mielec – Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa