W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – powstają matryce z linorytu…[FOTO]

Na warsztatach artystycznych dla dorosłych z cyklu „Inspiracje” odbywających się od zeszłego października w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a, grupa warsztatowiczów nadal pozostaje w temacie linorytu.

Powstają matryce, które następnie zostaną wykorzystane do stworzenia odbitek na rozmaitych materiałach takich jak papier czy tkanina.

Tworzenie takiej matrycy, oczywiście w zależności od wzoru jest bardziej lub mniej czasochłonne. Na zajęciach uczestnicy chcąc dokładnie zgłębić możliwości tej techniki graficznej pozostaną w tym obszarze twórczości jeszcze jakiś czas. Precyzyjne wycinanie wzoru w płycie linoleum okazuje się być bardzo wciągającym zajęciem, które jednocześnie pozwala oczyścić umysł z innych, niepotrzebnych myśli i skupić swą uwagę na samym akcie tworzenia.

Pełni tym samym rolę swego rodzaju medytacji i ma dodatkowo funkcję relaksacyjną. Nie od dziś wiadomo, że sztuka potrafi być terapią. Przede wszystkim jednak daje dużo radości. A same spotkania warsztatowe pozwalają uczestnikom na spędzenie czasu w alternatywny sposób.

 

Zobacz też...