Slider

W czwartek 24 maja pokaźna grupa Seniorów z Klubów Seniora „Złota Jesień” i „Wrzos” działających w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a uczestniczyła w wycieczce do Częstochowy i do Jury Krakowsko – Częstochowskiej a dokładnie do Bobolic.

Głównym celem wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. W odpowiedni nastrój wprowadziła wycieczkowiczów Pani Anna Paprocka, przygotowując piękną część artystyczną składającą się z pieśni maryjnych tych znanych i śpiewanych w kościołach współcześnie i tych dawno już zapomnianych.

Z racji tego, iż droga do Częstochowy prowadziła przez Jurę Krakowsko – Częstochowską Seniorzy skorzystali z tej dogodności i zwiedzili piękny, stojący na wzgórzu zamek w Bobolicach. Krajobrazy, które rozciągały się ze wzgórza zachwyciły wycieczkowiczów. Wybudowany w XIV w za panowania Kazimierza wielkiego  zamek był scenerią dla wielu filmów historycznych. Wycieczce towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Widoki jakie ukazały się seniorom z zamkowego wzgórza były niezapomniane. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zdecydowali się na postój w pięknym leśnym zajeździe.

Wycieczkę perfekcyjnie zaplanowały i dopracowały w najmniejszym szczególe opiekunki klubów seniora z ramienia MSM Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska  – Wałek w porozumieniu i z pomocą klubowych zarządów.

Wycieczka została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ODEK z dotacji Gminy Miejskiej Mielec na 2018 rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider