Slider
Image default
Galerie Informacje

SDK – Seniorzy z dwóch klubów Seniora zwiedzali Jurę Krakowsko  – Częstochowską i Częstochowę…[FOTO]

W czwartek 24 maja pokaźna grupa Seniorów z Klubów Seniora „Złota Jesień” i „Wrzos” działających w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a uczestniczyła w wycieczce do Częstochowy i do Jury Krakowsko – Częstochowskiej a dokładnie do Bobolic.

Głównym celem wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. W odpowiedni nastrój wprowadziła wycieczkowiczów Pani Anna Paprocka, przygotowując piękną część artystyczną składającą się z pieśni maryjnych tych znanych i śpiewanych w kościołach współcześnie i tych dawno już zapomnianych.

Z racji tego, iż droga do Częstochowy prowadziła przez Jurę Krakowsko – Częstochowską Seniorzy skorzystali z tej dogodności i zwiedzili piękny, stojący na wzgórzu zamek w Bobolicach. Krajobrazy, które rozciągały się ze wzgórza zachwyciły wycieczkowiczów. Wybudowany w XIV w za panowania Kazimierza wielkiego  zamek był scenerią dla wielu filmów historycznych. Wycieczce towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Widoki jakie ukazały się seniorom z zamkowego wzgórza były niezapomniane. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zdecydowali się na postój w pięknym leśnym zajeździe.

Wycieczkę perfekcyjnie zaplanowały i dopracowały w najmniejszym szczególe opiekunki klubów seniora z ramienia MSM Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska  – Wałek w porozumieniu i z pomocą klubowych zarządów.

Wycieczka została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ODEK z dotacji Gminy Miejskiej Mielec na 2018 rok.

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja