W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

SDK – Seniorzy z klubu „Pogodna Jesień” na dwudniowej wycieczce  do Zakopanego

Seniorzy z Klubu  Seniora „Pogodna Jesień” działającego w strukturach Mieleckiej Spółdzielni Mieszankowej Mielcu w dniach 7-8 czerwca 2017 roku uczestniczyli we wspaniałej wycieczce turystyczno – krajoznawczej do Zakopanego.

W pierwszy dzień wyjazdu, po kilku godzinach jazdy wygodnym autokarem uczestnicy dotarli do Czorsztyna, gdzie odbyli godzinny rejs widokowy wokół Jeziora Czorsztyńskiego, statkiem „Harnaś”. Po rejsie i spacerze wycieczka wyruszyła do Ludźmierza. W Ludźmierzu Seniorzy zwiedzali Sanktuarium Maryjne z 600 – letnią figurką Matki Bożej, zwanej  Gaździną Podhala oraz Ogród Różańcowy z magicznym źródełkiem.

Gdy dotarli do Murzasikle w pensjonacie czekał na wycieczkowiczów smaczny obiad a wieczorem wspaniała zabawa przy ognisku przygotowanym przez właścicieli pensjonatu.

W drugim dniu wycieczki po bardzo smacznym śniadaniu Seniorzy pojechali do Zakopanego. Pierwszym punktem programu były Krzeptówki z pięknym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i Parkiem Fatimskim. Następnie seniorzy spacerując po Krupówkach dotarli do muzeum Tatrzańskiego, gdzie z przewodnikiem oglądali wystroje chat góralskich oraz faunę i florę Parku Tatrzańskiego. Na zakończenie dnia seniorzy pojechali kolejką szynowa na Gubałówkę by w pięknej i słonecznej pogodzie podziwiać  panoramę Tatr.

Pełni nowych wrażeń, zadowoleni i szczęśliwi, ze śpiewem na ustach, przy akompaniamencie gitarzysty Pana Tadeusza wrócili seniorzy do Mielca. Wycieczka została kompleksowo przygotowana i poprowadzona przez przewodnicząca klubu Seniora Panią Marię Madej. Pani Maria świetnie sprawdzała się również w roli przewodnika. Wycieczka sfinansowana została między innymi z dotacji ze Stowarzyszenia Kultury fizycznej ODEK z dotacji z  Gminy Miejskiej Mielec.

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa