W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – Seniorzy z klubu Seniora „Pogodna Jesień” na wycieczce…

We wtorek 5 czerwca miała miejsce wycieczka seniorów z Klubu seniora „Pogodna Jesień” w Bieszczady.
Głównym celem zwiedzania była „Bóbrka” Muzeum Nafty i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza. Przewodnik opowiadała co to jest ropa naftowa, do czego służyła oraz jak była wydobywana, za pomocą jakiego sprzętu.

Seniorzy oglądali m.in. szyby wiertnicze, studnie oraz kierat, którym wydobywano ropę naftową na powierzchnię. Byli również w Muzeum Ignacego Łukasiewicza, oglądali lampy naftowe oraz inne zabytki np. mundury górników.
Następnym punktem wycieczki była Dukla a w niej „Muzeum Historyczne”, w którym mieściły się przedmioty z czasów I wojny światowej, służące do obrony (szable, miecze, hełmy żołnierzy itd. ). Na terenie tego muzeum można było zobaczyć czołgi, armaty, działa wojenne.
W Dukli jest również pustelnia – kościół św. Jana z Dukli.

Przewodnikiem po kościele był zakonnik, który opowiedział nam kto to był św. Jan z Dukli oraz jego historię. Seniorzy dowiedzieli się bardzo ciekawych wiadomości na jego temat.
Po opuszczeniu Klasztoru wycieczkowicze udali się w drogę powrotną do Mielca. Zatrzymali się jednak w Rymanowie Zdroju., aby odpocząć oraz pooddychać świeżym, górskim powietrzem. Czas wolny trwał 3 godziny. Seniorzy zwiedzali Rymanów. Spacerowali i podziwiali małe sanatoryjne miast. Byli bardzo zadowoleni. Do Mielca wrócili ok. godz. 20-tej . Wszyscy zgodnie stwierdzili że wycieczka była ciekawa i interesująca.
Cały wyjazd zaplanowała i zorganizowała Przewodnicząca Klubu Pani Maria Boroweic, z dużą pomocą zarządu klubu.

Wycieczka została sfinansowana przez SKF ODEK z dotacji otrzymanej z Gminy Miejskiej Mielec na 2018 rok.

 

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa