W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

SDK – Seniorzy zbierali makulaturę na budowę studni w Sudanie…

Seniorzy z klubu Seniora „Złota Jesień” działającego w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu , przy ulicy Kusocińskiego 13 a, zakończyli akcję zbierania makulatury, a dochód z jej sprzedaży zasili konto budowy studni w Sudanie.

Cała akcja trwała prawie trzy lata. Zaangażowani w nią byli seniorzy, ale i pracownicy SDK jak również mieszkańcy pobliskich bloków. Przez ten okres wspólnymi siłami udało się uzbierać 4 tony i 598 kilogramów niepotrzebnych nikomu papierów i czasopism.
Jest to jednak głównie zasługa seniorów, którzy bardzo mocno zaangażowali się w jej zbieranie, magazynowanie i przewożenie we wcześniej wskazane miejsce.

Pracy z tym było dużo ponieważ i ilość zebranej makulatury jak widać jest bardzo pokaźna. Co dwa, trzy miesiące Seniorzy musieli ją odstawiać we wskazane miejsce.
W tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy na ręce: Pani Marii Światek – przewodniczącej klubu i jej syna Pana Tomasza, Michaliny Wójtowicz Panów Włodzimierza Biernackiego, Bronisława Busia, Józefa Filsa, Aleksandra Hyjka i Henryka Wiącka, czyli na ręce osób najbardziej zaangażowanych w akcję a szczególnie za wielką pomoc przy transporcie tej bardzo pokaźnej ilości makulatury do skupu.
Przypominamy iż do naszego domu kultury można również przynosić plastikowe nakrętki, które przekazujemy rodzicom Kingi Kręcigłowy. Dochód z ich sprzedaży rodzice przeznaczają na rehabilitację rezolutnej czterolatki chorej na Zespół Downa.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa