W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK , SKF ODEK – dopisała pogoda, dopisały dzieci – odbył kolejny   festyn plenerowy [FOTO]

Wspólna zabawa rozpoczęła  się tuż przed godziną 16 – tą. Plac przed Filią Spółdzielczego Domu Kultury, gdzie na co dzień mieści się Mały Klub Malucha „Aniołkowo”, szybko zapełnił się dziećmi w różnym wielu.

Maluchy, które przyszły z rodzicami czy babciami przez cały czas festynu bawiły  się w kolorowej strefie, pełnej kręgli, kolorowych tuneli czy namiotów pochodzących właśnie z Klubu „Aniołkowo”.  Każdy maluch mógł, bawić się z rówieśnikami w kolorowym namiocie, czy pobujać się na bujaku.

Starsze dzieci rozpoczęły zabawę konkursem rysunkowym, na którym malowały wakacyjne plany. Maluchy chętnie również dzieliły się swoimi planami na wakacyjny czas. Chodnik bardzo szybko zapełnił się kolorowymi rysunkami najmłodszych.  Następnie każdy, kto tylko miał ochotę zmierzył się w bardzo lubianej zarówno przez chłopców jak i dziewczynki konkurencji kręcenia kołem hula – hop.

 Kręcili wszyscy – starsi i młodsi, chłopcy i dziewczynki. Tak właściwie do końca nie wiadomo kto okazał się lepszy, gdyż chłopcy wcale nie ustępowali dziewczynkom. Najmłodsza dziewczynka kręcąca kołem pewnie najlepiej ze wszystkich miała 7 lat.  Byli i tacy, którym nie sprawiało trudności  poprawne kręcenie nawet czterema kolami naraz.  Każdy z uczestników konkurencji otrzymał nagrodę pocieszenia a najlepsi nagrody super sportowca.

Z dużym zainteresowaniem spotkał się slalom czyli konkurencja typowo zręcznościowa i sprawnościowa. Dwie drużyny rywalizując ze sobą uczyły się współzawodnictwa ale przede wszystkim współpracy w swoim zespole. Trzy konkurencje wchodzące w skład slalomu wyłoniły drużynę zwycięską.  Slalom powtarzany był czterokrotnie… tak dużo dzieci chciało wziąć w nim udział. Był również quiz na spostrzegawczość.

Słodycze i inne drobne nagrody na festyn ufundowała Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej  ODEK z dotacji UM.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości