W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – sobotnie popołudnie w tradycji spotkań poświątecznych… [FOTO]

W minioną sobotę 7 kwietnia w Spółdzielczym Domu Kultury, Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ul. Kusocińskiego 13a, odbyło sie wielkanocne spotkanie z klubowiczami i zaproszonymi gośćmi.

Klub Seniora: „Złota Jesień” to najstarszy klub Seniora w Mielcu, jaki istnieje w strukturach Spółdzielczego Domu Kultury, zrzeszający prawie 70 czynnie uczęszczających na klubowe spotkania członków. Jest to jeden z trzech klubów, który powstał i istnieje z inicjatywy Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu.

Członkami klubu są mieszkańcy całego Mielca, ale w szczególności osoby starsze mieszkające na osiedlach Kopernika , Kusocińskiego, Żeromskiego.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Zarządu Klubu. Prace przygotowawcze trwały już od czwartku a nadzorowała je jego Przewodnicząca Pani Maria Światek i opiekunka z ramienia MSM pani Teresa Kubik. Oprócz klubowiczów wzięli udział w uroczystym spotkaniu zaproszeni goście, wśród których znalazł się między innymi pan Wacław Świerczyński vice przewodniczący Mieleckiej Rady Seniora.

Przybyłych Gości i oczywiście Seniorów ciepło powitała Przewodnicząca, klubu Pani Maria Świątek. Następnie głos zabrała Pani Anna Paprocka, która przygotowała bardzo krótką, wręcz symboliczną część artystyczną. Pani Ania przybliżyły zebranym znaczenie i symbolikę Świąt Wielkiej Nocy. Przytoczyła piękne wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń paschalna”, „Dzieci na Wielkanoc”.
Następnie przyszedł czas na życzenia składane przez zaproszonych gości oraz samych Seniorów. Przy pysznym poczęstunku i oprawie muzycznej , o którą zadbali seniorzy , miło upłynęła dalsza część wieczoru.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Tegoroczny Plastykon rozstrzygnięty [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa