W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

SDK – technika pergaminowa na warsztatach „Inspiracje”.[FOTO]

Na czwartkowych warsztatach artystycznych dla dorosłych z cyklu „Inspiracje”, które odbywają się w Spółdzielczym Domu Kultury, Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu uczestniczki wykonywały kartki okolicznościowe techniką pergaminową.

Technika pergaminowa to technika zdobienia papieru pergaminowego, polegająca na perforowaniu, wycinaniu, wytłaczaniu i malowaniu różnych wzorów. Podczas zajęć wykonano kartki okolicznościowe. Panie zostały zapoznane z podstawowymi technikami perforowania oraz dodatkowymi zdobieniami.

Miały również okazję poznać podstawowe narzędzia do perforowania.

wykorzystywany do pracy pergamin to nic innego jak kalka – specjalnie impregnowany papier w celu uzyskania pięknej faktury i eleganckiego wyglądu. Pergamin jest wyjątkowy – nieodporny na wodę ale jednocześnie mocny. Dzięki temu że jest mocny może być zdobiony finezyjnymi zdobieniami, tłoczeniami, ręcznie wycinaną koronką i ażurkami.

Z pergaminu wykonuje się kartki okolicznościowe, obrazy i obrazki, ozdobne ramki do zdjęć i obrazków lampioniki i abażurki. Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności. Panie zmierzył się z nowo poznaną techniką i wykonały kartki z okazji walentynek ale nie tylko. Ozdobiły je elementami wytłoczonymi w pergaminie takimi jak: kwiatki, motylki, kokardki, koronki czy serduszka.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa