W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – trwają darmowe zajęcia dla najmłodszych w naszej filii nr I [FOTO]

Środowe, wyczekiwane przez dzieci zajęcia w „Aniołkowie”, czyli filii nr I Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu tym razem skupiły uczestników wokół tematyki kosmosu, a konkretnie gwiazd.

Czym są te świetliste punkciki na niebie i gdzie znikają za dnia? Dzieci dowiedziały się o istnieniu konstelacji gwiezdnych i poznały ich nazwy. Na bazie tych informacji otrzymały zadanie wymyślenia własnych konstelacji i nadania im imion. Powstały: Monstertruck, Wąż, Głowa Kotka, Serduszko, Łezka. Szablony stworzone na postawie rysunków posłużyły do eksperymentu jakim było zbudowanie projektora, który sprawi, że nowo-wymyślone gwiazdy rozbłysną.

W realizacji pomagały mamy. One także miały możliwość skonstruowania miniprojektorów swoich gwiazd. Do produkcji posłużyły przedmioty takie jak puszki po kawie czy rolki po papierze toaletowym, papilotki do wypieku babeczek, gumki recepturki, skrawki kolorowego papieru. Bogato zdobione puszki-projektory i rolki-projektory po podświetleniu latarką przy zgaszonym świetle ukazały piękną gwiezdną mapę na suficie aniołkowej sali. Eksperyment jednogłośnie uznano za udany. Uczestnicy zajęć opuścili Aniołkowo ze swoimi projektorami i uspokajającą odpowiedzią na nurtujące ich pytanie „Czy będą jeszcze kiedyś takie eksperymenty? – Będą!” Najbliższe już w środę 15 listopada.
Przypominamy że nasze zajęcia, które z wielką pasją prowadzi Pani Joasia Metlak odbywają się w środy i piątki, w filii nr I Spółdzielczego Domu Kultury, osiedle Lotników, ul. Bajana 20a, w godzinach 16.30 – 17-15. Zapraszamy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa