W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

SDK – uroczystość z okazji XX rocznicy powstania Klubu Seniora „Wrzos”.[FOTO]

W sobotę, 22 kwietnia Klub Seniora „Wrzos” działający przy Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej      w Mielcu, mający swą siedzibę w  Filii Spółdzielczego Domu Kultury MSM przy ulicy Botanicznej 1 obchodził okrągłą rocznicę swojego powstania.

To najmłodszy klub Seniora występujący w strukturach Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu. Uroczyste spotkanie z udziałem Jubilatów, i bardzo licznie zaproszonych gości odbyło się w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13 a

Uroczyste spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Klubu Pani Władysława Cegielska, serdecznie  powitała przybyłych Gości  i krótko przybliżyła historię klubu. Opowiedziała o początkach klubu, o jej opiekunach  i przewodniczących. Opowiedziała jakie były początki , jak wyglądały pierwsze spotkania klubowe.

Przybliżyła codzienne klubowe spotkania, liczne klubowe wycieczki po pięknych zakątkach naszego kraju, o bardzo mocnej i wartościowej współpracy z licznymi organizacjami i instytucjami z naszego miasta, o wolontariacie. Zebrani goście usłyszeli również o osiągnięciach jakie zdobywają seniorzy biorąc udział w przeglądach twórczości seniorów.

Seniorzy występują również na miejskich czy osiedlowych festynach jak również prezentują swoją twórczość w Rzeszowie. „Wrzos” to młody wiekiem ale bardzo prężnie działający klub. Były okresy, kiedy w jego strukturach było ponad 60 członków.

Pani Władysława Cegielska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do działalności klubu. Podziękowania w formie pięknych prezentów, wykonanych własnoręcznie na zajęciach rękodzielniczych, które również mają seniorzy wszystkim zasłużonym wręczyli Seniorzy.

Następnie przed sceną pojawili się reprezentanci zaproszonych Gości. Głos zabrali: Pani Marta Łoch wice prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, Agata  Ćwięka Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim, Ksiądz proboszcz z Parafii Trójcy Przenajświętszej  w Mielcu Stanisław Składzień, Pani Grażyna Ciepiela Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 16 w Mielcu, Pani Stanisława Rzeźnik i Pan Wacław Świerczyński reprezentujący  Mielecką Radę Seniorów,  w której to Radzie prężnie działają dwie członkinie „Wrzosu” Panie: Władysława Cegielska i Elżbieta Pitroff.

Głos zabrał również przedstawiciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pan Feliks Czop. Gorące życzenia popłynęły również od przedstawicieli pozostałych klubów działających w strukturach Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, od Pań Przewodniczących: Marii Madej z „Pogodnej Jesieni” i Marii Świątek ze „Złotej Jesieni” Pierwszy z wymienionych  klubów  w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz XXV rocznicy powstania a drugi w listopadzie bieżącego roku świętować będzie XXXXV rocznicę powstania.

Na końcu głos zabrała i gorące życzenia złożyła  Ewelina Sieroń Kierownik Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu i pierwsza opiekunka „Wrzosu”.  Część oficjalna zakończyła się pięknym występem artystycznym w wykonaniu Jubilatów, do którego to występu przygotował seniorów obecny na uroczystości Maciej Kulpa, wieloletni opiekun „Wrzosu”. W wykonaniu chóru zebrani usłyszeli kilka pięknych, skocznych piosenek. Były również dwie piękne piosenki wykonane przez solistów : małżeństwo Państwa Kokoszków i Elżbietę Pitroff  z Maciejem Kulpą.

Po części  oficjalnej, przy suto zastawionych stołach prawie 120 zaproszonych Gości bawiło  się i biesiadowało do późnych godzin wieczornych.

Spotkanie zorganizowane zostało przez członków Klubu Seniora  „Wrzos” i pracowników Spółdzielczego Domu kultury MSM w Mielcu.

Klub Seniora „Wrzos” zaprasza w swoje struktury. Spotkania Klubowe odbywają się w czwartki, w Filii SDK na osiedlu Szafera przy ul. Botanicznej 1 o godzinie 16. 00.

Jubilatom życzymy dalszego rozwoju i dużo zdrowia.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa