W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – warsztatowiczki prezentowały swoją twórczość…[FOTO]

Zakończyły się warsztaty artystyczne dla dorosłych jakie Spółdzielczy Dom Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu  organizował przez ostatnie 7 miesięcy.

Podczas 70 godzin zajęć, w dwóch grupach warsztatowych swoje pasje realizowały panie w różnym wieku. Niektóre z nich już trzeci  rok uczestniczą w naszych warsztatach. Są i takie, które trafiły do nas na pierwszą edycję warsztatów malarskich 6-7 lat temu i wróciły do nas ponownie. Kilka już teraz zadeklarowało chęć uczestnictwa w warsztatach w nowym roku szkolnym.

Wystawę zorganizowała instruktorka zajęć Pani  Marta Załucka. Na wystawie zobaczyć można było ponad 80 prac plastycznych i mnóstwo innych wyrobów dekoracyjnych , które powstały na warsztatach „Inspiracje”. Zachwycały prace plastyczne, wykonane różnymi technikami i na różnych materiałach.

Jak przekazała instruktorka malarstwa Pani Marta, każda z uczestniczek jest autorką 6 obrazów, kilkunastu rysunków czy chociażby ikony. Również na uznanie zasługiwały przedmioty użytkowe i dekoracyjne. Piękne przedmioty zdobione decupage, ozdobne wianki, drzewka szczęścia, kartki okolicznościowe chusty malowane na jedwabiu czy w końcu filcowe obrazki z wełny czesankowej zachwycały dokładnością wykonania, precyzją, pomysłowością czy w końcu oryginalnością.

 Na wystawie oprócz samych uczestniczek, ich rodzin , czy znajomych pojawiło się kilak osób zainteresowanych warsztatami jakie chcemy zorganizować od przyszłego roku szkolnego. Osoby te podziwiały piękne prace i chwilami niedowierzały iż ich autorkami są amatorzy. Niektóre prace tak spodobały się oglądającym iż chciano je kupić. Jednak ich autorki nie chciały się z nimi rozstać. Każda z uczestniczek odebrała od swojej instruktorki pamiątkowe dyplomy.

Już teraz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w naszych warsztatach artystycznych dla dorosłych  od przyszłego roku szkolnego. Zapisy w połowie  września.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa