W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Sport

SDK – wspólnie z SKF ODEK zapraszamy na zawody balonowe

Na zamknięcie sezonu modelarskiego, tradycyjnie pod koniec roku zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa i modelarstwa lotniczego na: „Otwarte Mistrzostwa SKF ODEK balonów z bibułki na ogrzane powietrze”.

Zawody planujemy rozegrać w dniu 9 grudnia  – sobota – na terenach MOSiR za Hotelem Polskim. Startujemy od 13: 30. Jeśli jednak okaże się, iż aura nie dopisze to znaczy będzie wiało lub będzie padać deszcz lub śnieg wówczas zawody przenosimy na 10 grudnia – niedziela  – tego dnia spotykamy się o tej samej porze i w tym samym miejscu.

Historia lotów  balonów  wykonanych z bibułki na ogrzane powietrze sięga 1762 roku kiedy to bracia Śniadeccy  w Krakowie po raz pierwszy wypuścili balon ogrzany ciepłem z ogniska. Nasze zawody są nawiązaniem do tego wydarzenia.                                                                                W części konkursowej zawodów komisja składająca się z trzech osób będzie brała pod uwagę przede wszystkim długość lotu balonu – czas jego unoszenia się w powietrzu. Każdy zawodnik będzie mógł dwukrotnie wypuścić balon a do klasyfikacji będzie brany najlepszy uzyskany wynik. Każdy startujący w zawodach mały modelarz wykonał samodzielnie balon w zapoznaniu z podstawowymi prawami fizyki. Zawody takie zawsze organizujemy w zimie ponieważ akurat na czas przelotu balonu wpływa wysoka różnica temperatur. W zimie wypór powietrza jest największy i co za tym idzie balon uzyskuje najlepszy czas lotu.  

Dla najlepszych zawodników organizatorzy  przewidzieli nagrody ufundowane przez SKF ODEK i Gminę Miejską Mielec i Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową  w Mielcu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa