W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

SDK – wznawiamy zapisy na kolejny sezon warsztatów artystycznych dla młodzieży i dorosłych w naszym domu kultury…

Miło nam poinformować iż zaczynamy jedenasty sezon warsztatów artystycznych dla dorosłych jakie nieprzerwanie od 200 7 roku organizujemy specjalnie dla Państwa w naszym domu kultury.

W tym roku oprócz sprawdzonych i cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem warsztatów malarskich przygotowaliśmy dwie nowości: eksperymentalne formy artystyczne dla dorosłych i działania intermedialne dla młodzieży.


MALARSTWO (dorośli)
Co to jest dominanta i ujęcie całościowe? Czym rozcieńczyć farbę olejną? Czy tylko budowlaniec używa szpachelki? Jaka jest kolejność nakładania farb podczas malowania na szkle? :) Po odpowiedzi na te i wiele innych pytań zapraszamy na nasze warsztaty malarskie dla dorosłych!
Wykorzystanie różnorodnych materiałów i technik zapewni uczestnikom poznanie szerokiego spektrum możliwości wyrazu jakie daje malarstwo, a także dowiedzieć się ile funkcji potrafi spełniać wytwór artystyczny z tego gatunku.
Podczas trzygodzinnych sesji, które odbywać się będą co drugi tydzień, uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami z zakresu realizowanych projektów i wykonają ćwiczenia, które pozwolą im nie tylko kreatywne spędzić czas, ale odkryć nowe obszary działań artystycznych.

Początkujących i zaawansowanych zapraszamy na siedmiomiesięczny cykl zajęć jakie odbywać sie będą zawsze w co drugi poniedziałek, w sali plastycznej w budynku Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13A, w godzinach: 16:30 – 19. 30

EKSPERYMENTALNE FORMY ARTYSTYCZNE (dorośli)

Uczestnicy warsztatów budować będą swą świadomość twórczą i pracować nad ekspresją oraz kreatywnym procesem realizacyjnym.

Zaczynając od rysunku i zagadnień takich jak: proporcja, akt, szybki szkic przy użyciu ołówka, tuszu, kredki. Poprzez malarstwo – martwą naturę oraz modela. Skończywszy na grafice warsztatowej, która przybliży uczestnikom tajniki metod drukarskich w artystycznym i użytkowym wydaniu.
W trakcie zajęć odbywających się co drugi tydzień, przez 3 godziny postaramy się wspólnie znaleźć nieszablonowe rozwiązania dla zadanych problemów. Na te warsztaty zapraszamy we dwa wtorki miesiąca ( co drugi wtorek) do sali plastycznej w budynku Filii nr II Spółdzielczego Domu kultury MSM w Mielcu przy ul. Botanicznej 2 a na osiedlu Szafera. w godzinach: 16:30 – 19. 30

„INSPIRACJE” ( dorośli)
Wśród naszych propozycji warsztatowych nie może zabraknąć lubianych i sprawdzonych propozycji jakimi sa niewątpliwe „INSPIRACJE” . Zapraszamy wszystkich miłośników szeroko pojętego rękodzieła na kolejną edycję cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem warsztatów pod hasłem „Inspiracje”, na których uczestnicy zajmują się głównie realizacjami z obszaru sztuki użytkowej, ale nie tylko :) Jak zwykle uczestnicy będą mieli możliwość poznania wielu ciekawych technik artystycznych. Różnorodny program gwarantuje, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Oprócz malowania na szklanej tafli oraz tkaninie, zdobienie przedmiotów codziennego użytku – lnianych toreb, filiżanek, doniczek i abażurów – w niecodzienny sposób. Eksperymenty z włóczką i sznurkiem, czyli zaplatanie makramy i tkanie łapacza snów. Linoryt i druk na materiale. Ponadto, tworzenie niewielkich designerskich gadżetów przy użyciu prostych form ceramicznych z mas nie wymagających wypalania w piecu. Te warsztaty odbywać sie będą zawsze w co drugi poniedziałek, w sali plastycznej w budynku Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13A, w godzinach: 16:30 – 19. 30

DZIAŁANIA INTERMEDIALNE (młodzież)

To warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 15-19 lat , odbywające się co drugi piątek w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13A, w godzinach 16. 30 – 19.30.

Warsztaty o charakterze eksperymentalnym, konceptualnym, które przede wszystkim mają na celu pokazać młodym ludziom, że sztuka to nie tylko rysunek czy malarstwo i wielogodzinne stanie przy sztalugach spędzone na kopiowaniu mistrzów. To nierzadko przygoda na całe życie. Pasja, będąca ciągłym poszukiwaniem nowych środków dla wyrazu własnej kreatywności. Niekończący się proces samodoskonalenia. Przenikanie się przestrzeni galeryjnej i miejskiej. Publicznej i prywatnej. Mieszanie tradycji z nowoczesnością. Zabawa kontekstem i formą. Odrzucenie schematów. Założeniem programowym zajęć jest interdyscyplinarna aktywność z pogranicza różnych dziedzin sztuki, a w jej ramach łączenie dźwięków z rysunkiem, malarstwem, fotografią, a nawet poezją. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby sprawdzić się w niekonwencjonalnej roli artysty ;)

Warsztaty uruchomione zostaną jak tylko zbierzemy odpowiednią ilość osób w poszczególnych grupach…

Dokładne terminy spotkań warsztatowych do końca całego cyklu – czyli do maja 2018, przekażemy uczestnikom na pierwszym spotkaniu organizacyjnym.

Wszelkich informacji o warsztatach uzyskać można telefonicznie 17 585 21 02 , od poniedziałku do czwartku w godzinach 12. 00 – 15. 00

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa