W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Relacje z wydarzeń

SDK zaprasza na dni otwarte!

Jak co roku, we wrześniu zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na odwiedzenie naszego Domu Kultury i zapoznanie się z propozycjami zajęć jakie przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2017/2018

Dni otwarte odbędą się w dniach 3 i 4 września – poniedziałek i wtorek – 2017 w godzinach 16: 00 – 19: 00, w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Kusocińskiego 13 A. W pracowniach; plastycznej, szachowej, modelarskiej, sali widowiskowej czekać będą na Państwa instruktorzy prowadzący zajęcia. Będzie można z nimi porozmawiać, pytać dosłownie o wszystko co dotyczy zajęć.

Wyjątkowo w czwartek 31 sierpnia w godzinach 16: 00 – 19: 00 zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje pociechy w wieku 3 – 4 lata na popołudniowe zajęcia do „Małego Klubu Malucha Aniołkowo” do siedziby klubu mieszczącego się w naszej Filii przy ul. Bajana 20A. W komfortowej, klimatyzowanej i przestronnej sali plastycznej czekać na wszystkich będą dwie nasze panie plastyczki – Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska – Wałek.

Zajęcia plastyczne od wielu lat są bardzo oblegane przez dzieci w różnym wieku. Dają one bowiem możliwość poznania linii, kształtów, barw i form, rozwijają wrażliwość na piękno, wyobraźnię i estetykę. Przyczyniają się do rozwijania inwencji wrażliwości wizualnej i myślenia. Dostarczają sposobności poszerzania wiedzy o świecie. Ruchy ręki dziecka są drobniejsze, bardziej precyzyjne, zamierzone, pracuje nadgarstek. Dziecko zaczyna używać społecznie wypracowanych symboli graficznych służących do przedstawienia np.: człowieka, drzewa, zwierzęcia, domu.

Przez zajęcia plastyczne dziecko staje się świadome tworzenia kształtu na papierze. Nasze zajęcia plastyczne to nie tylko praca na papierze. To wiele innych różnych, bardzo ciekawych i inspirujących tematów. Dzieci lepią z plasteliny, wykonują ozdoby i dekoracje na wiele okazji. Dzięki doskonale wyposażonej sali plastycznej mają okazję malować przy sztalugach malarskich. Starsze dzieci uczą się wykonywać biżuterię, maskotki, szyją pacynki czy robią kukiełki.

Instruktorzy tańca Luiza Kozioł i Marek Leś zapraszają w tym roku na taneczne warsztaty z tanga argentyńskiego, jak również na cieszące się wielkim zainteresowaniem zajęcia taneczno-ruchowe dla najmłodszych, – czterolatków. Oferują również zajęcia z tańca towarzyskiego dla dzieci od 5 roku życia , zajęcia ze sportowego tańca towarzyskiego i kursy tańca dla wszystkich. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w klimatyzowanej sali. Do swoich sal i pracowni zapraszają również instruktorzy szachów i modelarstwa lotniczego, którzy zapoznają dzieci i rodziców z formą zajęć , które prowadzą.

Po wakacjach wznawiamy również cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty artystyczne dla dorosłych. I tak wszystkie chętne osoby, pragnące nauczyć się malować zapraszamy na cykl warsztatów: „Malarstwo” Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas. Może zanim podejmiecie Państwo decyzję o zapisaniu swoich pociech na konkretne zajęcia warto zapoznać się z nimi. Wykwalifikowana, doświadczona kadra instruktorska pracująca z dziećmi już od wielu lat, zapewnia wysoki poziom zajęć.

Dzieci uczestniczące w zajęciach mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. niektóre z nich odnoszą sukcesy na wszelkiego rodzaju zawodach, turniejach i konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Być może spodoba się Państwu jakaś propozycja zajęć dla dorosłych… Warsztaty artystyczne dla dorosłych już od 8 lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Wszystkie zajęcia planowe ruszają w naszym Domu Kultury od poniedziałku 11 września. Warsztaty artystyczne dla dorosłych i zajęcia w „Aniołkowie” odbędą się po uzbieraniu odpowiedniej liczby uczestników.

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa