Slider
  • W Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a, na warsztatach artystycznych dla dorosłych z cyklu inspiracje panie poznawały technikę ręcznego zdobienia szkła.

Technika ta polega na nanoszeniu na szkło farb przy pomocy pędzla lub innych narzędzi, jak tampony, stemple, szablony lub gąbki. Uzyskiwana w ten sposób barwna powłoka pokrywa zwykle część powierzchni szkła tworząc wzory, które stanowią kombinację rysunku i barwy. Metoda ta jest bardzo pracochłonna i wymaga od wykonawcy pewnych umiejętności.

Przygotowanie szkła do malowania jest bardzo istotnym etapem, często mającym decydujący wpływ na końcowy efekt zdobienia. Więc dekorowana powierzchnia szklana musi być dokładnie czysta i odtłuszczona. Na tak przygotowanej powierzchni lepiej trzymają się kolejne warstwy farb. Częstą praktyką w malowaniu ręcznym jest tzw. znaczenie, polegające na zaznaczaniu na wyrobie rozmieszczenia i obrysu wzorów, zgodnie z projektem dekoracji.

Na zajęciach uczestniczki wykonały zdobienia sposobem na zimno, według wcześniej wybranych projektów. Niektóre panie urzeczywistniały swoje wizje kolorystyczne dopiero podczas malowania przez co powstałe witraże są bardzo oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

Maj to ostatni miesiąc, kiedy odbywać się będą warsztaty artystyczne dla dorosłych w naszym domu kultury. Pod koniec miesiąca zaprosimy Państwa na wystawę powarsztatową, na której uczestniczki będą prezentować to co stworzyły przez cały cykl warsztatowy. Ta wystawa to świetna okazja aby zobaczyć nad czym pracowały panie, czego się nauczyły i ewentualnie podjąć decyzję o uczestnictwie w naszych  warsztatach od września.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider