22 września 2019 (niedziela) - 15:11
Sebastian Uzar dwukrotnym medalistą XXIII Mistrzostw Polski OYAMA KARATE
Sport

Znany już, młody sportowiec z Padwi Narodowej odniósł kolejne znaczące sukcesy. Podczas XXIII Mistrzostw Polski Oyama Karate, zdobył medale w konkurencji kata i kobudo.

W dniu 25 marca 2017 roku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski w kata(bez broni) i kobudo( z bronią). Organizatorem zawodów był Turkowski Klub Oyama Karate na czele z sensei Włodzimierzem Rygiertem. Turniej zgromadził 180 zawodników z 26 klubów z całej Polski. Sebastian reprezentował Tarnobrzeski Klub Oyama Karate w kategorii junior starszy.

Po bardzo dobrych występach, padwianin dotarł do strefy półfinałów, gdzie przegrał swoje pojedynki o wejście do finału. Ostatecznie spotykał się w walkach o trzecie miejsce ze swoim klubowym kolegą Maciejem Grabskim, z którym dwukrotnie wygrał zdobywając dwa brązowe medale. W trakcie rozpoczęcia zawodów Sebastian odebrał puchar dla NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA 2016 roku, natomiast Maciek puchar za zajęcie drugiego miejsca w rankingu OYAMA PFK.

– Dziękuję serdecznie wszystkim zawodnikom za trud, wytrwałość i determinację w trakcie długich przygotowań do zawodów. Gratuluję odniesionych sukcesów. Składam też serdeczne podziękowania kierownictwu oraz dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu Adamowi Strumińskiemu za udostępnienie obiektów do treningów. Umożliwiło to w pełni realizację procesu i planu treningowego – przekazuje Grzegorz Uzar, instruktor.