W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Segregacja śmieci wg mieleckich przedszkolaków

W ramach uczczenia obchodów 550 rocznicy lokacji miasta Mielca dzieci z mieleckich przedszkoli zrealizowały niezwykle ciekawe przedsięwzięcie  – wspólnie napisały ilustrowaną bajkę, której tematem jest segregacja śmieci.

Z inicjatywą napisania tzw. bajki śmieciowej wyszedł Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Mielcu w ramach działań edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami komunalnymi. Właściwa segregacja śmieci to problem, który dotyczy wszystkich mieszkańców Mielca.

Do współpracy przy realizacji tego trwającego kilka miesięcy projektu, udało się namówić Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz dzieci z wszystkich mieleckich przedszkoli publicznych na czele z Przedszkolem nr 12, które napisało początek bajki i które zajęło się redakcją całego wydawnictwa. Kolejne odcinki tekstu z ilustracjami dodawały kolejne przedszkola i tak powstała niezwykła bajka, która w formie broszury książkowej liczy sobie 24 strony.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i ich nauczycielkom inwencji twórczej i pomysłowości, które pozwoliły na ujęcie tak prozaicznej czynności jak segregowanie śmieci w ciekawej bajkowej opowieści.  Nie wątpimy, że edukacyjne treści zawarte w bajce przyczynią się do wzrostu ekologicznej świadomości naszych najmłodszych mieszkańców.

Urząd Miejski w Mielcu jako wydawca tego niezwykłego wydawnictwa przekaże wydrukowane broszury wszystkim dzieciom z mieleckich publicznych przedszkoli.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa