W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Sejmik województwa Podkarpackiego przyjął budżet

Radni województwa Podkarpackiego zebrali się na ostatniej w tym roku sesji sejmiku. Obrady zdominowały kwestie przyszłorocznego budżetu. Poza sprawami finansowymi uchwalono też m.in., że na Podkarpaciu rok 2018 będzie rokiem pod patronatem arcybiskupa Ignacego Tokarczuka.

Projekt uchwały budżetowej przedstawił radnym mieszkający w Mielcu marszałek Władysław Ortyl, który zaprezentował najważniejsze kwoty i przyszłoroczne przedsięwzięcia w różnych dziedzinach, od inwestycji drogowych przez wsparcie szpitali, wzmocnienie placówek kultury a także rozwój edukacji i nowoczesnych projektów informatycznych.

Ostatecznie budżet na 2018 rok został przyjęty i powitany gromkimi brawami.

Wśród wielu pozycji w nowym budżecie jest jedna przełomowa dla mieszkańców Mielca.

Jest to budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od miejscowości Piątkowiec przez Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z budową mostu na rzece Wisłoka. Inwestycja ma wynieść 33,3 mln zł.

Prawdopodobnie nowa droga przebiegać będzie od ul. Kosmonautów przy działkach lub nieco poniżej jeszcze z terenu miasta Mielca, po przecięciu drogi Mielec-Tarnobrzeg, dalej przez Złotniki, aby już przez Wisłokę dotrzeć do Rzędzianowic.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa