W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video Wywiady

Senator Zdzisław Pupa odwiedził Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Jaślanach [FOTO, VIDEO]

Na ostatniej sesji Rady Gminy Tuszów Narodowy gościł senator Zdzisław Pupa, który przy okazji tej wizyty wraz z wójtem Andrzejem Głazem, radnymi i sołtysami odwiedził Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Jaślanach.

Gmina Tuszów Narodowy w ostatnich latach zainwestowała blisko 2 mln zł w stację uzdatniania wody.

Prace polegały m.in. na rozbudowie sieci wodociągowej o długości 2000m i średnicy 160mm, co ma zapewnić zasilenie w wodę strefy rozbudowującej się na terenie gminy oraz zapewnienie odpowiedniego ciśnienia, mając na uwadze dużą ilość budowanych na terenie gminy domów jednorodzinnych, budowie zbiornika na wodę uzdatnioną, w celu zmagazynowania odpowiedniej ilości wody w okresie największych rozbiorów wody ,tj. w okresie wiosennym i letnim, wymianie filtrów uzdatniających wodę z automatycznym ich sterowaniem (płukaniem) oraz zdalnym odczytem i podglądem pracy, odnowieniu pomieszczenia filtrów.


Zadanie było finansowane z pożyczki umarzalnej w 50 % z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego koszt to ok. 1,8 mln złotych.
W realizacji tej i podobnych inwestycji gminę wspierają jej przyjaciele, tacy jak senator Zdzisław Pupa.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa