W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje

Seniorzy i dzieci w drodze do bezpieczeństwa – program profilaktyczny [FOTO]

W Zespole Szkół w Chorzelowie odbyła się inauguracja powiatowego programu profilaktycznego pn. „Seniorzy i dzieci w drodze do bezpieczeństwa”. Celem programu jest zwiększenie wiedzy dzieci i seniorów z terenu powiatu mieleckiego w zakresie przepisów w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Program trwał będzie przez najbliższe 3 lata, podczas których policjanci przeprowadzą wiele ciekawych i efektywnych działań.

Środowe spotkanie rozpoczęło się od powitania gości w osobach Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Grzegorza Bajdy oraz Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka. Gospodarzem spotkania była Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie Mirosława Wydro. Tuż po oficjalnym otwarciu inauguracyjnego spotkania dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu ratowników medycznych z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu w osobach Jakuba BetlejBogdana Kula.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w prelekcji i chętnie zgłaszały się do odpowiedzi dotyczących bezpieczeństwa osobistego, jednak najbardziej oczekiwały rozstrzygnięcia konkursu plastycznego, który został zorganizowany w ramach programu. Konkurs plastyczny pn. „Ratujemy Życie” miał na celu zachęcenie dzieci do czynnego interesowania się tematyką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci. W przeddzień inauguracji programu konkurs, na który przekazano ponad czterdzieści prac został rozstrzygnięty w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu. Jury w skład którego weszli kom. Bartosz Gracz – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Mielcu, podinsp. Grzegorz Watracz – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mielcu oraz sierż. szt. Ewelina Ziemba – profilaktyk społeczny KPP Mielec wybrało 17 najlepszych prac. Autorzy wyróżnionych i nagrodzonych prac wykazali się dużym talentem i kreatywnością. Nagrody dla uczestników konkursu w postaci gier edukacyjnych ufundował Wójt Gminy Wiejskiej w Mielcu Józef Piątek oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA Region Mielec. Wójt Gminy Mielec wyposażył także w elementy odblaskowe każdego z uczestników spotkania.

Tuż po rozstrzygnięciu konkursu organizatorzy spotkania zaproponowali dzieciom nie lada atrakcje. Miasteczko rowerowe, kilka radiowozów, motocykl policyjny oraz karetka pogotowia była do dyspozycji najmłodszych uczestników spotkania. Dzieci z przyjemnością korzystały z możliwości obejrzenia sprzętu policyjnego i z pewnością zapamiętają ten dzień na długo, co mamy nadzieję przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa