W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Seniorzy spotklali się z policjantami

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu – asp. Magdalena Skulimowska i asp. szt. Radosław Niziołek, wspólnie z p.o. Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu – kom. Ryszardem Łabajem, uczestniczyli w spotkaniu z seniorami. Związane było ono z rozpoczęciem działalności Klubu SENIOR+ w Mielcu.

Podczas spotkania, które odbyło się w poniedziałek, funkcjonariusze omówili problematykę związaną między innymi z włamaniami do domów i mieszkań, kradzieżami kieszonkowymi, kradzieżami torebek na tzw. „wyrwę”, oszustwami metodą na „wnuczka”, „hydraulika”, „gazownika”, „policjanta”. Seniorom przybliżono charakter pracy urzędników, pracowników zakładu energetycznego, gazowni, poczty, kominiarzy i pracowników socjalnych, ze wskazaniem na używane przez te osoby identyfikatory służbowe, odzież służbową, jak również zapoznano ich z prawami i obowiązkami związanymi z wpuszczaniem takich osób do domu.

Ponadto przedstawione zostały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w odniesieniu do nowych przepisów drogowych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podkreślono, jak ważnym elementem jest noszenie elementów odblaskowych oraz omówiono negatywny wpływ, jaki mają różne leki, na zdolność kierowania pojazdami.

W trakcie spotkania asp. szt. Radosław Niziołek przeprowadził z seniorami warsztaty z zakresu bezpieczeństwa i technik samoobrony. Przedstawił, jak skutecznie bronić się przed zagrożeniem, a także co zrobić, gdy ktoś będzie chciał ukraść telefon bądź torebkę.

Ponadto seniorom przybliżono tematykę – „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, omawiając na czym polega jej działanie i w jaki sposób należy z niej korzystać.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa