W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Seniorzy z Portugali w ramach europejskiego projektu odwiedzili Mielec [FOTO]

Miasto Mielec rozpoczęło realizację projektu pn. Active Ageing Exchange, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie z naszym miastem partnerskim w Portugalii – Vila Nova de Poiares, które jest liderem projektu. Beneficjentami projektu są osoby starsze z Mielca, a jego celem jest zwiększenie aktywności fizycznej seniorów, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i promocja zdrowego stylu życia tej grupy docelowej.

W związku z tym w naszym mieście zostaną uruchomione wszechstronne zajęcia sportowe dla osób powyższej 60 roku życia – basen, fitness, zumba, a także planuje się przeprowadzenie badań diagnostycznych dla uczestników zajęć. Ćwiczenia dla seniorów będą odbywały się kilka razy w tygodniu od października 2024 do lipca przyszłego roku.

Do współpracy przy realizacji projektu zaproszone zostały licznie działające w Mielcu organizacje zrzeszające osoby starsze oraz Mielecka Rada Seniorów.

W ramach działań projektowych w ubiegłym tygodniu odbyła się wizyta studyjna seniorów z Vila Nova de Poiares, której głównym celem było zapoznanie się z działaniami miasta Mielca na rzecz mieleckich seniorów. W trakcie tej wizyty doszło również do spotkania Prezydentów Vila Nova de Poiares João Henriques i Miasta Mielca Radosława Swóła.

Goście z Portugalii pozostali pod ogromnym wrażeniem aktywności osób starszych w Mielcu oraz mieleckich organizacji senioralnych: domów dziennego pobytu, klubów seniora, Mieleckiej Rady Seniorów, Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W najbliższym czasie przewiduje się również rewizytę seniorów z Mielca w Vila Nova de Poiares, którzy podobnie jak goście z Portugalii, zapoznają się z lokalną polityką senioralną prowadzoną przez naszą partnerską gminę w Portugalii.

Realizowane przedsięwzięcie, które jest finansowane ze środków unijnych Erasmus+, jest doskonałym przykładem aktywnej i owocnej współpracy pomiędzy społecznościami miast partnerskich Mielca z innych państw.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa