Sensacja w Mielcu. Mielczanki nadal w Tauron Pucharze Polski [FOTO, VIDEO]

W 1/8 finału Pucharu Polski doszło do starcia Stali Mielec z BKS-em Bielsko-Biała.

W tym sezonie nasze siatkarki rywalizują obecnie na zapleczu Tauron Ligi. Na pierwszoligowych parkietach aktualnie nie mają sobie równych i z kompletem punktów po pięciu kolejkach plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. W zeszłym sezonie Stal przegrała walkę o awans z drużyną z Tarnowa.

BKS Bostik Bielsko-Biała z racji tego, że występuje w ekstraklasie siatkarek, do Mielca przyjechała jako faworyt spotkania.

Pierwszy set wygrała drużyna z Bielska – Białej. W drugim też wydawało się, że rządzą na parkiecie, jednak w końcówce wszystko się odwróciło. Mimo prowadzenia 24:20, goście przegrali 24:26!

Kolejne dwa sety były pokazem walki na najwyższym poziomie. Biało-niebieskie okazały się nieugięte i doprowadziły do sensacyjnego zwycięstwa.

MVP: Zuzanna Kulig

ITA TOOLS Stal Mielec – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1
(17:25, 26:24, 25:20, 25:20)

Składy zespołów:
Stal: Musiał, Staniszewska (15), Bryda (4), Kulig (9), Mucha (7), Kubacka (9), Kucharska (5) Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero) i Gierszewska (18)
BKS: Pierzchała (10), Nowicka (4), Ceasar (15), Majkowska (9), Sobiczewska (16), Damaske (6), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Borowczak (7), Janiuk, Chmielewska i Abramajtys