Sensacji w Krośnie nie było Karpaty Krosno – Stal Mielec 0-2 (0-0) [FOTO, VIDEO]

1/32 Fortuna Puchar Polski

Wczoraj (15.08) piłkarze z Krosna musieli uznać wyższość ekstraklasowej Stali. Goście jednak zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w II połowie.

Na stadion przy ul. Legionów ekstraklasowa Stali Mielec musiała rywalizować w 1/32 Pucharu Polski z IV – ligowymi Karpatami Krosno.

Goście od razu ruszyli do ataku, jednak efektem przewagi było aż 15 rzutów rożnych wykonywanych przez Mielczan w I połowie. Jednak żadna akcja nie zakończyła się pokonaniem bramkarza Krośnian.

Losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie. Najpierw Dadok wykończył składną akcję Getingera i Forsella, który 2 minuty wcześniej wszedł na boisko. Wynik ustalił niespełna 20 minut później Tomczyk. W starciu na polu karnym Stali ucierpiał Łukasz Zych, interweniować musiała karetka pogotowia ratunkowego.
Stadion Miejski przy ul. Legionów 6 w Krośnie

Bramki:
0:1 – 58 min – 96. Robert Dadok
0:2 – 76 min – 98. Paweł Tomczyk

KARPATY: 1. Mateusz Krawczyk (c) – 2. Grzegorz Gierlasiński (58′ 15. Bartłomiej Wojtasik), 6. Dawid Król, 7. Szymon Dziadosz , 9. Marek Fundakowski, 10. Karol Knap, 11. Karol Czelny, 17. Michał Stasz, 20. Sylwester Sikorski, 69. Sylwester Stańko (85′ 18. Szymon Blezień), 79. Łukasz Zych
REZERWOWI: 12. Grzegorz Żytniak – 5. Jakub Pelczar, 8. Dominik Kowalski, 15. Bartłomiej Wojtasik, 16. Rafał Głód, 18. Szymon Blezień, 23. Wiktor Majewski, 50. Karol Wajs, 99. Robert Kozubal
Trener: Dariusz Liana

Żółta kartka:
38 min – 69. Sylwester Stańko
66 min – 7. Szymon Dziadosz

STAL:  13. Rafał Strączek – 5. Mateusz Żyro, 7. Maciej Domański, 8. Maciej Urbańczyk, 9. Andreja Prokić (56′ 17. Jani Petteri Forsell), 14. Kamil Kościelny, 19. Kacper Sadłocha (46′ 99. Łukasz Zjawiński), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 23. Krystian Getinger (c), 25. Wojciech Lisowski, 96. Robert Dadok (61′ 98. Paweł Tomczyk)
REZERWOWI:  1. Michał Gliwa – 3. Łukasz Seweryn, 4. Adrian Skrzyniak, 10. Mateusz Mak, 17. Jani Petteri Forsell, 98. Paweł Tomczyk, 99. Łukasz Zjawiński
Trener: Dariusz Skrzypczak

69 min – 17. Jani Petteri Forsell

Sędzia: Karol Iwanowicz

Pogoda: upalnie w temp.28°C