W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

SensiHemp o Waporyzacji: Jakie są jej korzyści i dlaczego jest lepsza od palenia?

W ostatnim czasie pojęcie waporyzacji stało się bardzo popularne. Wbrew pozorom, słowo to ma naprawdę długą historię. Od dawna tym terminem określa się zjawisko odparowania wody. Obecna jego popularność wynika jednak z pojawienia się nowej metody wyciągania substancji aktywnych z ziół. Waporyzacja to metoda zastępująca palenie, które powszechnie uznawane jest za szkodliwe dla zdrowia.

Czym jest waporyzacja?

– Waporyzacja oznacza dzisiaj odparowanie substancji aktywnych z ziół, a więc ich pozyskanie poprzez podgrzanie suszu, zamiast jego tradycyjnego palenia. Stosuje się do tego celu specjalne urządzenia, waporyzatory, które wyposażone najczęściej w grzałkę elektryczną oraz baterię (w dużym uproszczeniu oczywiście) podgrzewają zioła. W procesie tym uwalniane są wyłącznie substancje aktywne, nie pojawia się dym, a wraz z nim różnego rodzaju substancje smoliste.

Dlaczego waporyzacja jest lepsza od palenia?

– Co takiego sprawiło, że obecnie to właśnie waporyzacja bije rekordy popularności, pozostawiając tradycyjne metody palenia suszu daleko w tyle? Tak, dobrze się domyślacie, chodzi przede wszystkim o kwestie zdrowotne. Produktem procesu spalania kwiatostanu są nie tylko substancje aktywne, ale także dym, w którego składzie nierzadko znajdziemy szeroki przekrój tablicy Mendelejewa, ciężkich i groźnych dla zdrowia pierwiastków. Choć odczuwamy przyjemność, to jednocześnie mamy świadomość tego, że zatruwamy swój organizm i negatywnie wpływamy na swoje zdrowie. Wykorzystując do tego celu vaporizery, kompletnie odchodzi nam problem wciągania do płuc dymu.

Czy to zdrowe?

– Podczas podgrzewania kwiatostanu powstaje para wypełniona aromatem i substancjami aktywnymi, bez groźnych związków chemicznych, a więc inhalacja staje się dużo mniej groźna dla zdrowia. Warto wspomnieć przy okazji o tym, że waporyzacja może dotyczyć nie tylko fizycznego podgrzewania suszu, ale także przygotowanego wcześniej koncentratu na jego bazie, oczywiście w zależności od wybranego urządzenia.

Czy to jedyny powód, dla którego coraz więcej osób sięga właśnie po vaporizery?

– Zdrowie jest niezwykle istotne, ale każdemu zależy przecież na możliwie najlepszych walorach smakowych. Tutaj pojawia się kolejna zaleta tych urządzeń. Brak dymu nie zakłóca smaku oraz aromatu pary, która generowana jest w procesie podgrzewania kwiatostanu. Miłośnicy waporyzacji zgodnie podkreślają, że przyjemność płynąca z inhalacji w tej formie jest o wiele większa, niż przy zwykłym spalaniu suszu.Do zalet należy także zaliczyć wygodę. Waporyzator może być urządzeniem przenośnym, jest on zawsze prosty w obsłudze i można delektować się inhalacją praktycznie w każdych warunkach, kiedy tylko najdzie na to ochota.

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych modeli waporyzatorów jakie w swojej ofercie posiada sklep SensiHemp 🙂

Fenix Mini konwekcyjny
Vaporizer przenośny

Dyskretny, mieszczący się w dłoni, ładowany kablem USB. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu zapewnia czysty smak. Idealna propozycja dla osób szukających efektywnego, ale niewielkiego urządzenia przenośnego.

Fenix Mini to najnowszy, kompaktowy vaporizer, z konwekcyjnym systemem podgrzewania. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów: posiada komorę grzewczą ze stali nierdzewnej oraz ustnika ze szkła kwarcowego. Zapewnia to niesamowicie czysty smak, oraz dynamiczną i szybką waporyzację, która zadowoli najbardziej wymagającego użytkownika. Urządzenie jest gotowe do rozpoczęcia waporyzacji w 30 sekund. Posiada pełny zasięg kontroli tempartury od 160° C – 221°C.


Fenix 2.0

Ulepszona wersja znanego vaporizera Fenix. To najnowszy Vaporizer od znanego wszystkim producenta.

Posiada nową, opatentowaną technologię grzania konwekcyjnego AIR HEATING®, która gwarantuje równomierne odparowywanie suszu, na stałym, wysokim poziomie oraz pełną kontrolę temperatury w zakresie: 160 – 220 ° C, widoczną na innowacyjnym podwójnym wyświetlaczu OLED.

Ponadto posiada całkowicie wyizolowaną ścieżkę pary wykonaną ze stali nierdzewnej oraz specjalny układ chłodzenia kanału powietrza. Zapewnia to niesamowicie czysty smak, na wysokim poziomie. Susz nie ma kontaktu z elementami elektronicznymi. Dużą innowacją, w porównaniu do poprzedniej wersji, jest silny akumulator litowo-jonowy 4400 mAh, który zapewnia do 75 minut ciągłej pracy. Dzięki technologii szybkiego ładowania, akumulator jest w pełni naładowany w zaledwie 2.5 h.

Poza temperaturą, wyświetlacz OLED pokazuje ustawiony czas i bieżące odliczanie czasu. Naciskając przyciski, możesz ustawić timer od 180 do 420 sekund. Ponadto, Fenix 2.0 posiada bardzo wygodną w użyciu wyjmowaną komorę na susz, wykonaną z tytanu, która zapewnia łatwe czyszczenie i maksymalnie ułatwia ładowanie suszu.


X-Max Starry 3.0


To najnowsza wersja waporyzatora przeznaczonego do waporyzacji suszu i koncentratów. Dzięki innowacyjnemu, ceramicznemu systemowi grzewczemu, podgrzewa susz natychmiastowo. To idealna propozycja dla każdego, kto szuka wysokiej jakości przenośnego waporyzatora w atrakcyjnej cenie.

Posiada pełną kontrolę temperatury, wymienną baterię, magnetyczny ustnik z cyrkonem i anodowany aluminiowy korpus. X-Max Starry dostarcza funkcji, których często nie widzimy w vaporizerach za dwukrotnie wyższą cenę. Komora grzewcza jak i ustnik zostały wykonane ze specjalnego rodzaju ceramiki, co zapewnia idealny i czysty smak zawsze i wszędzie.

Solidna metalowa obudowa i możliwość używania w trakcie ładowania to niewątpliwe atuty którymi może się pochwalić ten vaporizer.DYNAVAP VAPCAP M wersja 2018

VapCap M 2k18 to najnowsza odsłona serii DynaVap, wyprodukowanej w USA. To waporyzator manualny ze stali nierdzewnej

Vaporizery DynaVap szybko zyskały na popularności i nie bez powodu. Te super małe, kompaktowe urządzenia są wyjątkowo wydajne, a para wytwarzana przez te vaporizery w kształcie długopisu jest wyjątkowo aromatyczna.

VapCap M 2k18 jest niewielkich rozmiarów, łatwym w obsłudze, świetnie wykonanym jak i wykończonym waporyzerem. Sprytnie zaprojektowany, wyglądem przypominający długopis, wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Żadnych baterii, końcówek, części zamiennych.

Mimo swych niewielkich (92 mm) rozmiarów, jest zadziwiająco wydajny, a najwyższa jakość zastosowanych w produkcji materiałów, daje przyjemny efekt końcowy, w postaci niegryzącej w gardło, smakowitej pary. Został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości waporyzacji za wyjątkowo rozsądną cenę.


VP-350 Vaporizer

(Waporyzator) stacjonarny VP-350 Pop Vapor posiada plastikową obudowę i wyposażona jest w ceramiczny element grzewczy o mocy 40W oraz Wyświetlacz LCD z niebieskim podświetlaniem, który wyświetla aktualną temperature grzałki, ustawioną temperature, oraz czas timera. Temperatura w stopniach Celsiusza. Regulacja temperatury w zakrecie 100-210 stopni. Po osiągnięciu ustawionej temperatury daje sygnał dźwiękowy. Temperatura jest kontrolowana cyfrowo. Grzałka obudowana szklaną osłoną. Materiał nabijamy do szklanej nasadki znajdującej się na wężu silikonowym i nasadkę nasuwamy na rozgrzaną grzałkę i vapujemy.


V-Tower

V-Tower to stacjonarny vaporizer kanadyjskiej firmy Arizer, uznanego producenta niezwykle popularnego urządzenia jakim jest Extreme Q 6.0, a także przenośnych vaporyzatorów Solo oraz Air.

Produkt ten już lata temu zdobył uznanie na świecie i wciąż nie traci na popularności.Wyróżnia się bardzo efektywnym działaniem i niezwykle korzystnym stosunkiem jakości do  ceny

Po więcej informacji na temat waporizerów zapraszamy na nasze stoisko bądź fanpage (klik). Na naszej wyspie w galerii Navigator bez problemu zakupisz każdy z opisanych wyżej produktów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie autorskie poetki Moniki Maciałek

Wiadomości Mielec

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa