W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Sesja sienkiewiczowska pod Patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu odbyła się sesja popularnonaukowa „Henryk Sienkiewicz w 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci” zorganizowana pod Patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego.

Sesja miała miejsce 18. października w II LO. Na jej przebieg złożyły się wykłady i referaty związane z życiem i działalnością noblisty.

Nie zabrakło także Czytania Sienkiewicza w wykonaniu Doroty Krempy – absolwentki II LO, absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie, obecnej aktorki Teatru 6.Piętro.

Odpowiadając na zaproszenie, udział w sesji wzięli: starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz wicestarosta Maria Napieracz. – Serdecznie dziękuję dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu za zorganizowanie sesji popularnonaukowej, nad którą objąłem patronat z wielką przyjemnością.

 

2090308167

 

Noblista nie tylko swoją twórczością, ale także działaniem dawał wyraz wielkiej miłości do naszej ojczyzny, historii, tradycji i polskości. To bardzo ważne, aby krzewić takie wartości wśród młodzieży – powiedział starosta Zbigniew Tymuła.

 

453937563

 

1309935324

 

2041568124

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa