W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Shalom Mielec 2021

Zapraszamy na weekend z historią i kulturą żydowską. Stowarzyszenie kulturalne JARTE i Dom Kultury SCK w Mielcu organizują projekt edukacyjny „Shalom Mielec”. Wydarzenie w tym roku odbędzie się w weekend 2 i 3 października 2021 roku. Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego.

Mielec przed wojną był miastem dwóch kultur: Żydów i Polaków. Żydzi mieli tutaj swój dom. Mieszkali w kamienicach i domach w okolicach Starego Miasta. Czasy wojenne ostatecznie przerwały tę historię.

Projekt „Shalom Mielec” od kilku lat przywraca pamięć o tych, których już nie ma. Ważnym aspektem projektu jest poznanie kultury żydowskiej. We wcześniejszych edycjach organizowane były koncerty muzyki klezmerskiej, warsztaty tańca żydowskiego, a także pokazy filmowe.

W tym roku podczas weekendu z kulturą żydowską zapraszamy na wycieczkę śladami społeczności żydowskiej w niedzielę 3 października. Przewodnikiem będzie Stanisław Wanatowicz lokalny historyk i regionalista. W tym roku obowiązują zapisy internetowe. Obowiązuje limit miejsc. Organizatorzy dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Mielcu i MKS zapewnią transport autokarowy. W tym roku zmieniamy trasę zwiedzania i poszerzamy ją o nowe punkty.

Kolejnym elementem tegorocznej edycji jest wieczór z współczesnym filmem izraelskim. Spotkanie poprowadzi koordynator projektu Szymon Burek. W planie spotkania, które będzie miało miejsce w sobotę 2 października o godz. 16:00, będzie projekcja filmu i dyskusja po emisji. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

ZAPISY na wycieczkę za pomocą elektronicznego formularza odbywają się  TUTAJ

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa