W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Siatkarki Stali Mielec maja nowego trenera

Stowarzyszenie Piłki Siatkowej “STAL MIELEC” informuje, że nowym trenerem drużyny Białoniebieskich został Adam Grabowski.

Adam Grabowski urodził się 1 kwietnia 1970 r w Drawsku Pomorskim, przez wiele lat swojej zawodowej kariery związany był pilskim klubem. Jako asystent trenera Jerzego Matlaka, zdobył z zespołem cztery złote medale Mistrzostw Polski.

W sezonie 2004/2005 przejął drużynę pilanek i wywalczył z zespołem brązowy medal. Z PTPS Piła współpracował do 2010 roku, a następnie, w sezonie 2010/2011, objął drużynę Stali Mielec, która grała wtedy w Plus Lidze Kobiet. Rok 2012 to powrót do roli asystenta trenera Matlaka, tym razem w drużynie Atomu Trefla Sopot.

W grudniu 2012 roku przejął obowiązki pierwszego trenera sopockiego zespołu. W kolejnych latach, trener pracował z takimi drużynami jak: Budowlani Łódź, KS Pałac Bydgoszcz, AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, MKS Dąbrowa Górnicza czy E.Leclerc Radomka Radom. Jesienią 2020 roku ponownie objął zespół Enea PTPS Piła.

Nowy trener Stali Mielec, w latach 2009-2011, był także asystentem Jerzego Matlaka, w żeńskiej reprezentacji Polski, z którą zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce. W swoim trenerskim dorobku ma również srebrne medale Mistrzostw Polski, a także wywalczony w latach: 2000,  2002, 2003 i 2008, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski (2008 r) z drużyną PTPS Piła.

Utytułowany i doświadczony trener, ponownie poprowadzi mielecką drużynę.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa