W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video Sport

Siatkarki znowu w finałach play-off nie dały rady i nie awansowały do Tauron Ligi [FOTO, VIDEO]

Siatkarki ITA Tools Stal Mielec przegrały oba rozgrywane podczas ostatniego weekendu w Mielcu finałowe mecze pierwszej ligi siatkówki kobiet. Tarnowskie Azoty dopięły swego i awansowały pierwszy raz w historii klubu do Tauron Ligi!

W niedzielnym, decydującym meczu nasze siatkarki nie wygrały ani jednego seta, na parkiecie rządziły Tarnowianki, mecz zakończył się wynikiem 3-0 (25-13, 25-14, 25-19). Drużyna gości cały sezon prezentowała świetną formę na zapleczu Tauron Ligi, co udowodniły w meczu z mielecką ekipą.

W finale play-off, gdzie gra się do trzech zwycięstw tarnowski zespół wygrał finalnie 3-1.

W sali gimnastycznej rok temu także w finale odbyła się celebracja awansu drużyny przyjezdnej. Stal w tym sezonie grała świetnie, zapewniając sobie fotel wicemistrza ligi.

Wśród pojawiających się opinii kibiców do braku awansu przyczyniła się zmiana trenera w samym końcu sezonu, przed finałami play-off co bez podania oficjalnego powodu nie wpłynęła dobrze na morale zespołu.

Jednym z głównych patronów drużyny jest Urząd Miasta z Prezydentem Jackiem Wiśniewskim byłym trenerem siatkarskiej drużyny Stali Mielec. Prezydent jest zagorzałym fanem siatkówki, często pojawia się osobiście na meczach nawet wyjazdowych.

Przed finałowymi meczami Stali z Azotami sala gimnastyczna SP 3 otrzymała nowe trybuny dla publiczności, które wypełnione po brzegi po czasach pandemii wzmogły znacznie doping kibiców, jednak nie przełożyło się to na grę naszych zawodniczek na parkiecie.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa