W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Sierosławski Group i Bodycote zainwestują w SSE

Sierosławski Group Jan Sierosławski specjalizuje się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla rynku motoryzacyjnego, budowlanego, AGD, elektronicznego i innych.

Na terenie strefy przedsiębiorca rozbuduje istniejący zakład oraz wyposaży go w suwnice do transportowania i zakładania form wtryskowych na wtryskarki, zakupi wtryskarki do tworzyw sztucznych, linie montażowe, maszyny wspomagające całościowy proces produkcyjny.

 

Nowym inwestorem w mieleckiej SSE jest spółka Bodycote Polska. To wiodący dostawca usług obróbki cieplnej na świecie.

W Polsce spółka prowadzi działalność od 2004 roku i posiada 6 zakładów, które oferują usługi obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej oraz lutowania piecowego głównie dla przemysłu motoryzacyjnego, ciężkiego oraz narzędziowego.

Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego objętego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC przedsiębiorca zainstaluje piece do obróbki cieplnej i cieplno–chemicznej metali oraz uruchomi laboratorium do badań metalograficznych. Świadczone przez spółkę usługi obróbki cieplnej będą wykorzystywane głównie przez przedsiębiorców działających w sektorze lotniczym.

 

Sierosławski Group i Bodycote deklarują poniesienie łącznych nakładów inwestycyjnych na poziomie 27,5 ml zł w nowe zakłady produkcyjne, w których zatrudnienie znajdzie co najmniej 35 osób.

W 2015 roku ARP S.A. wydała 32 zezwolenia na inwestycje na terenie mieleckiej strefy, co jest najlepszym wynikiem w Polsce. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych prawie 747 mln zł i utworzenie 1200 nowych miejsc pracy.

Rok 2015 był szczególnym rokiem w historii SSE EURO-PARK MIELEC. Pierwsza w Polsce specjalnej strefy ekonomicznej obchodziła jubileusz 20-lecia funkcjonowania.

 

SSE EURO-PARK MIELEC jest wiodącą strefą w Polsce pod względem tworzenia warunków dla nowych inwestycji. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą 7,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 26,6 tys. osób.

 

4

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości