W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Sierpień w Samorządowym Centrum Kultury

Sierpień
Wystawa „Dziedzictwo Kresów”
,,Jadernówka” – Oddział Fotograficzny Muzeum Regionalnego SCK
Na wystawie „Dziedzictwo Kresów” mielczanie będą mogli obejrzeć fotografie zasłużonego badacza roślin rzadkich, zagrożonych i ginących we florze polskiej, a także pioniera badań nad zabytkowymi założeniami dworsko-ogrodowymi w Małopolsce Wschodniej. Od wielu lat Profesor żywo zainteresowany rodzimą historią przemierza kręte i wyboiste bezdroża obecnej Ukrainy, dokumentując wielowiekowy, wielonarodowy dorobek kultury tych terenów.

Wystawa ,,Dawnego Mielca historie niezwykłe”
Pałacyk Oborskich, siedziba Muzeum Regionalnego SCK.
W siedzibie Muzeum Regionalnego, czyli w Pałacyku Oborskich będzie można oglądać wystawę pt. ,,Dawnego Mielca historie niezwykłe”. Na ekspozycję złoży się m.in. sporo eksponatów związanych z myślistwem.
Wystawa czynna będzie do końca wakacji.

Wystawa obrazów Stanisława Mityka
Malarstwo Stanisława Mityka obejrzeć będzie można w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK. Wystawę przygotowują: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klub Środowisk Twórczych TMZM i Samorządowe Centrum Kultury.
Wernisaż wystawy z oprawą muzyczną w wykonaniu Andrzeja Szęszoła – 4 sierpnia o godz. 18 w Galerii ESCEK.

 

 

18 sierpnia
XX Mielecki Festiwal Muzyczny:
Renata Przemyk w utworach Leonarda Cohena – Park Oborskich (w razie niepogody sala widowiskowa DK SCK), 18 sierpnia, godz. 20.
Bilety w cenie 40 i 30 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).
Podczas piątego koncertu Mieleckiego Festiwalu Muzycznego piosenki niedawno zmarłego kanadyjskiego barda, Leonarda Cohena, zaśpiewa znana polska wokalistka, Renata Przemyk, znana z takich przebojów, jak ,,Babę zesłał Bóg”, czy ,,Kochana”. Utwory pochodzą z ostatniej płyty Renaty Przemyk – ,,Boogie street”. Leonard Cohen mówił, że bardzo lubi, gdy jego piosenki wykonują kobiety, bo wówczas teksty nabierają szczególnej pikanterii. Czy rzeczywiście? Przekonamy się podczas koncertu.

 

20 sierpnia
XX Mielecki Festiwal Muzyczny:
,,Bridges” – Adam Bałdych i Helge Lien Trio – sala widowiskowa Domu Kultury SCK, 20 sierpnia, godz. 20.
Bilety w cenie 40 i 30 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).
W ramach XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego mielczanie będą mieć okazję uczestniczyć w koncercie wybitnego polskiego skrzypka, który znany jest przede wszystkim jako muzyk jazzowy. Mimo młodego wieku kilka razy otrzymał nominacje do nagrody Fryderyków w kategorii jazzowej, ale współpracuje też z artystami reprezentującymi muzykę poważną. Jest laureatem wielu nagród, a nawet odznaczeń państwowych za promocję polskiej kultury. Jego niezwykłą technikę wykonawczą chwalą krytycy na całym świecie. Najnowszy album „Bridges”, z którym Bałdych przyjedzie do Mielca, współtworzony jest z norweskim Helge Lien Trio.

 

 

24 sierpnia
XX Mielecki Festiwal Muzyczny:
Smetana Trio – Sala Królewska Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu, 24 sierpnia, godz. 20.
Bezpłatne wejściówki do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).
Kolejny koncert XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego wypełni muzyka klasyczna w wykonaniu czeskiego tria, w skład którego wchodzą: Jitka Cechova – fortepian, Jiri Vodicka – skrzypce i Jan Palenicek – wiolonczela. Czeskie trio jest czołowym zespołem kameralnym, który koncertuje z powodzeniem na całym świecie.

 

 

26-27 sierpnia
DNI MIELCA
Jak zwykle w ostatni weekend sierpnia mielczanie będą mogli bawić się podczas DNI Mielca. Przypieczętowaniem licznych atrakcji towarzyszących dwudniowemu świętu miasta jest zawsze świetna muzyka znanych zespołów.
PROGRAM DNI MIELCA 2017
SOBOTA – 26 sierpnia
15.00 – 19.00 – RUPHERT I RICO (plac przy SDK)

Tereny Rekreacyjne MOSiR
17.30 – 18.30 – koncert THE HUMAN TRIP
18.30 – 19.30 – koncert LIGHT TENSION
20.00 – 21.30 – koncert KATARZYNA MOŚ
22.00 – 23.30 – koncert ANIA DĄBROWSKA

NIEDZIELA – 27 sierpnia
Tereny rekreacyjne MOSiR
14.00 – 17.30 – Strefa atrakcji A.M.B. Polska – konkursy rodzinne (teren przed sceną)

18.30 – 19.00 – koncert BIG BAND SCK
19.30 – 20.00 – koncert MIELECKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ
20.00 – 21.30 – koncert INOROS
21.30 – 23.00 – koncert ENEJ

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa