W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Skarbnik magistratu gościem lekcji on-line finansów publicznych w SP 9

W piątek 7 maja w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się lekcja o finansach publicznych ze specjalnym gościem Anną Kobylarz  – Skarbnikiem Miasta Mielca

Uczniowie klas szóstych z SP 9 w odbyli lekcje w formie on-line z Anną Kobylarz, która pełni funkcję Skarbnika Miasta Mielca.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu edukacyjnego:„Finansoaktywni. Misja: Podatki. To się opłaca” organizowanego przez Ministerstwo Finansów. Wcześniej na lekcjach matematyki uczniowie dowiedzieli się co to jest podatek, jakie są jego rodzaje i z jakich składników składa się budżet państwa. Kolejnym krokiem zgłębiania tajników finansów publicznych było poznanie budżetu lokalnego. Pani skarbnik wskazała źródła dochodów oraz wydatki gminy miejskiej Mielec, przybliżyła uczniom zasady finansowania zadań publicznych. W swym wystąpieniu odniosła się do budżetu domowego, który każdy uczeń doskonale zna. W prezentacji znalazły się również ciekawostki: Pani Skarbnik przedstawiła w liczbach jaką ilością drzew, boisk czy kilometrów ścieżek rowerowych i ulic administruje, a tym samym ma na utrzymaniu Urząd Miasta Mielca.

Na koniec spotkania Pani Skarbnik musiała zmierzyć się z pytaniami uczniów. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi: o zadaniach realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego na osiedlu na którym znajduje się SP 9 , o zmianach w uchwale budżetowej w trakcie roku kalendarzowego, a także o pracy jaką codziennie wykonuje skarbnik miasta.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego

Wiadomości Mielec

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa