W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Skatepark i nowe płyty piłkarskie

Trwają intensywne prace budowlane prowadzone na terenach mieleckiego MOSiR-u przez firmy, które są wykonawcami kilku inwestycji w ramach powstającego tu nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Na realizację tego projektu Urząd Miejski w Mielcu uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości blisko 3 milionów złotych. Wartość kosztorysową oszacowano na kwotę 7 mln 815 tys. zł.

Do użytku oddano już ogólnodostępne mini boisko piłkarskie z naturalną trawą wraz z placem zabaw dla dzieci przy ulicy Baczyńskiego. W trakcie realizacji jest budowa dwóch pełnowymiarowych boisk piłkarskich przy ulicy Padykuły. Gotowa jest już płyta z naturalnej trawy o wymiarach 105×68.

Takie same wymiary będzie miała druga w naszym mieście obok boiska na stadionie Gryfu płyta piłkarska ze sztuczną  nawierzchnią trawiastą. Pomiędzy boiskiem sztucznym i naturalnym stanie niewielka trybuna dla publiczności.

Profesjonalny skatepark o powierzchni 1567 m2 budowany przy ulicy Jagiellończyka będzie kosztował 1 mln 180 tys. zł. Ma spełniać funkcję rekreacyjną dla osób jeżdżących na rolkach, deskorolkach czy rowerach typu BMX. Obiekt ten będzie należał do największych w południowo-wschodniej części Polski. Już na etapie projektu i wizualizacji, środowisko zainteresowane jego budową jednogłośnie stwierdziło, że mielecki skatepark będzie drugim, najlepszym tego typu obiektem, zaraz po rzeszowskiej skateplazie.

Na jego wyposażenie złoży się 17 specjalistycznych elementów (m.in. bowl, piramida, funbox, platforma, zjazd, double hip, wave, quarterpipe). Obiekt zaprojektowano w technologii monolitycznej jako niezadaszony, bezobsługowy, odporny na działanie czynników atmosferycznych. Będzie oświetlony i dodatkowo wyposażony w ławki i kosze na śmieci.

Na placu budowy nowego kompleksu MOSiR-u wykonywane są także nowe instalacje elektryczne i oświetleniowe oraz monitoring i nagłośnienie. Całość uzupełniają urządzenia rekreacyjne – siłownie zewnętrzne, place zabaw dla dzieci i ścieżki biegowe.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest już na koniec września.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa