W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

„Sławni mileczanie – oczami dziecka” zapraszamy do udziału w konkursie

SDK- napływają pierwsze prace…

Z przyjemnością informujemy, że mamy już kilkanaście  prac plastycznych – zgłoszeń do konkursu „…- oczami dziecka”.

Nasz konkurs plastyczny skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów, do małych plastyków zrzeszonych w domach  kultury, świetlicach, pracowniach  z terenu naszego miasta i całego powiatu.  Czekamy również na prace indywidualne – namalowane w domu – takie cieszą nas najbardziej.  Od samego początku – od pierwszej edycji  swoją tematyką nawiązuje do Mielca. Zawsze trafiały do nas prace z całego powiatu i takie prace również cieszą nas szczególnie.   

„Sławni mielczanie   – oczami dziecka” – oto tegoroczne motto naszego konkursu.

Czekamy na prace plastyczne przedstawiające najbardziej popularne i rozpoznawalne osobistości, osoby,  które w historii Mielca ale również w czasach współczesnych najbardziej przyczyniły się do jego rozwoju. Do jego rozkwitu. Mogą to być sportowcy, politycy, naukowcy, konstruktorzy jednym słowem wszyscy , którzy zdaniem małych plastyków są lub powinni być dla miasta ważni, a ich wkład jest znaczący dla historii i rozwoju miasta. Mogą być to osoby z naszego miasta, które są dla młodych plastyków po prostu znane i rozpoznawalne. Taką osobę przedstawia jedna z prac. Na pracy widzimy Jakuba Kipę – znanego w Polsce i na świecie nastolatka układającego kostkę Rubika. Jak widać interpretacja tematu jest szeroka, naszym zdaniem nie jedna praca jeszcze nas zaskoczy. W końcu dla każdego ktoś inny może być popularny, rozpoznawalny, ważny.

Na prace plastyczne wykonane dowolną techniką plastyczną , w formacie nie mniejszym niż A3, opisane na odwrocie / temat pracy , imię i nazwisko autora, wiek i telefon kontaktowy, w przypadku instytucji jej nazwę, dane opiekuna, telefon kontaktowy /   czekamy do 24 maja – środa. Komisja konkursowa, w skład której wchodzić będą  przedstawiciele Organizatorów wybiorą trzy najlepsze prace i 7 wyróżnień w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych: klasa 1-3 i 4-6, oraz uczniowie gimnazjów. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca – w czwartek – o godzinie 11: 00,  w Spółdzielczym Domu Kultury MSM ul. Kusocińskiego 13 A. Wszyscy  laureaci konkursu do dnia 29 maja  – poniedziałek –    zostaną powiadomieni telefonicznie. Nagrodą dla laureatów konkursu, oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez UM i Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową będą wejściówki na basen na osiedlu Smoczka.  Jak co roku tak i teraz wspiera nas we współorganizacji Urząd Miasta i MOSiR za co serdecznie dziękujemy.  

Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można w Spółdzielczym Domu Kultury MSM, tel 17 585 53 42, od poniedziałku do piątku w godz. 13: 00 – 18 : 00.

Patronat nad konkursem objął Prezydent miasta Mielca Pan Daniel Kozdęba. 

Serdecznie zapraszamy do udziału…  

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa