W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Śledztwo w sprawie Kronospanu

Jak informuje Radio Rzeszów, Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nadal prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia emisji zanieczyszczeń przez firmę Kronospan znajdującą się w mieleckiej SSE. Jak na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Zgromadzony materiał dowodowy jest już prawie kompletny. Obecnie oczekiwana jest opinia biegłego, następnie zostaną podjęte dalsze czynności w tej sprawie, informuje rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury Andrzej Dubiel.

Sprawa dotyczy między innymi sześciokrotnego przekroczenia przez firmę Kronospan dopuszczalnego stężenia niebezpiecznych związków w powietrzu w lutym 2018 roku. Wówczas to tysiące mieszkańców naszego miasta protestowało na ulicach przeciwko zatruwaniu powietrza. 

Dzięki interwencji Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro postępowanie w tej sprawie wznowiono w ubiegłym roku. Początkowo prokuratura w Mielcu umorzyła śledztwo. Według ministerstwa zrobiono to zbyt wcześnie, ponieważ nie przeprowadzono szeregu ważnych dowodów. Z tego powodu postępowanie przejęła Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu – informuje Radio Rzeszów.

Marsz ku wolności od Kronobyla 2018

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa