W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Słodko i tradycyjnie w Woli Mieleckiej [FOTO]

Z okazji Tłustego Czwartku, Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej oraz Filia Ośrodka Kultury zaprosili mieszkańców miejscowości na własnoręcznie wykonane pączki, chrust oraz lane ciasto. To wszystko w ramach „Wolańskich Zapustów”, które odbyły się po raz ósmy. 

Zapusty to okres karnawału, który zaczyna się wraz z dniem Nowego Roku lub Świętem Trzech Króli i trwa do Środy Popielcowej. Dawnymi czasy najweselszy był ostatni tydzień karnawału, od Tłustego Czwartku do Kusego Wtorku. W tych dniach na stołach królowały pączki, faworki i inne smakołyki. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zjadł  ani jednego pączka – w dalszym życiu nie mógł liczyć na powodzenie. 

Uczestników, wśród których znaleźli się mieszkańcy Woli Mieleckiej, druhowie OSP, uczestniczki kursu szycia oraz członkowie grup artystycznych działających przy Filii Ośrodka Kultury przywitała Prezes KGW Danuta Wiącek. W wydarzeniu udział wzięli również Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Radny Gminy Mielec, Zbigniew Wicherski, dyrektor SOKiS Damian Małek, kierownik Filii Bożena Telega oraz lekarz  Elżbieta Król-Zdziebło, którzy w imieniu wszystkich obecnych podziękowali członkiniom KGW za przygotowanie pysznych słodkości i kultywowanie pięknej tradycji. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa