W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Smaczne jedzenie i nowoczesne technologie – Podkarpackie pokazało w Brukseli to co ma najlepsze! [FOTO, VIDEO]

Model śmigłowca Black-Hawk, efektownie wyglądający, spersonalizowany motocykl oraz mnóstwo dobrego jedzenia – czyli Podkarpackie w pigułce. Tak wyglądała promocja naszego województwa w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy Unii Europejskiej. Nasz region skorzystał z zaproszenia Andrzeja Sadosia, który reprezentuje Polskę przy UE.

Stałe Przedstawicielstwo RP w Brukseli, a dokładnie Window Polska to strategiczne miejsce dla polskiej dyplomacji, polityki i gospodarki, gdzie odbywają się kluczowe przedsięwzięcia z udziałem najważniejszych osób naszego Państwa. Województwo Podkarpackie jako pierwszy region w Polsce otrzymało możliwość zaprezentowania swojego potencjału gospodarczego, a także turystycznego w tym miejscu.

Wśród odwiedzających siedzibę Przedstwicielstwa nie zabrakło ambasadorów, przedsiębiorców, reprezentantów klastrów i organizacji biznesowych oraz dziennikarzy. Goście z trudem pomieścili się w polskich, gościnnych progach w Brukseli.

– Podkarpackie to jeden z najszybciej rozwijających się regionów w kraju, który w pełni wykorzystuje środki z UE aby budować i rozwijać swoją gospodarkę w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Dlatego dziś chcemy pokazać Podkarpacie w pigułce, tu w Brukseli i zapraszamy do nas, bo mieszkańcy Podkarpacia słyną z gościnności – mówił podczas prezentacji marszałek Władysław Ortyl.

– Gościmy dziś Województwo Podkarpackie w naszym przedstawicielstwie. Możemy oglądać ciekawe ekspozycje oparte na inteligentnych specjalizacjach. To bardzo ciekawy i innowacyjny region w kontekście pozyskiwania środków europejskich – mówił podczas powitania Andrzej Sadoś, stały przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej.

Osią tematyczną prezentacji były inteligentne specjalizacje, które województwo podkarpackie umieściło w Regionalnej Strategii Innowacji. Przypomnijmy, że są to: Lotnictwo i Kosmonautyka, Motoryzacja, Informatyka i Telekomunikacja oraz Jakość Życia. Na ekspozycji nie zabrakło więc modelu śmigłowca Black-Hawk, był też efektownie wyglądający spersonalizowany motocykl, swoje stoisko miały firmy G2A i Linetech. Osobne i efektowne stoisko zaprezentował również Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego.

– To wyjątkowy moment dla naszego regionu, który reprezentuje dziś potencjał gospodarczy nie tylko województwa, ale praktycznie całego kraju. To bardzo duża odpowiedzialność ale też przywilej. Mamy jednak świadomość tego, że nasz region ma bardzo duży potencjał, a nowoczesne technologie wykorzystywane w przemyśle lotniczym, czy motoryzacyjnym znalazły uznanie i podziw w środowisku europejskim – powiedział Maciej Jaskot, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej UMWP.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Podkarpacie przeniosło się dziś na jeden dzień do stolicy Europy, i że wspólnie z naszymi przedsiębiorcami oraz instytucjami możemy promować potencjał gospodarczy i turystyczny regionu. Mam nadzieję, że forma prezentacji i zakres merytoryczny, który udało nam się przekazać będzie doskonałym świadectwem tego, że środki unijne, które do tej pory zostały ulokowane w naszym regionie zostały rzetelnie i racjonalnie wykorzystane. Mam również nadzieję, że będzie to miało znaczenie w ramach rozdysponowania środków w kolejnej perspektywie – dodał marszałek.

Poszczególne specjalizacje prezentowali przedstawiciele podkarpackich firm. O lotniczym potencjale mówił Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec. O potencjale motoryzacyjnym Ryszard Jania, prezes firmy Pilkington, a zarazem klastra Wschodni Sojusz Motoryzacyjny. Wojciech Materna z klastra Informatyka Podkarpacka pokazywał podkarpacką siłę branży informatycznej. O turystyce oraz o podkarpackich smakach mówiły Anna Brzechowska-Rębisz z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Ewelina Nycz ze Stowarzyszenia Procarpathia. Nie była gołosłowna, bo na wszystkich uczestników prezentacji czekały smaczne potrawy. Lunch odbywał się pod hasłem Podkarpackie Smaki, a symboliczny toast Andrzej Sadoś i marszałek Władysław Ortyl wznieśli podkarpackim winem.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=PiMoEZkY0UQ&w=925&h=520]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Szkolenie dla jakości badań laboratoryjnych w szpitalu [FOTO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

20.lat rzadzil i co zainstalowali nam krono i chca.terwz nagród? 27 września 2018 (czwartek) at 08:20

Burżuje w Hotelu. SLD teskni za korytkiem. Wisnia tez ma parcie ma szklo.

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa