W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Śmierć komarom – będą opryski.

We wtorek, 2 czerwca, specjalistyczna firma z Rzeszowa przeprowadzi zabieg rozpylania środków przeciw komarom. Takiemu działaniu poddane zostaną miejskie parki i skwery.

Rozpylenie środków przeciw komarom zostało zaplanowane w miejscach, w których te owady mogą być najbardziej dokuczliwe, czyli zacienionych miejscach wypoczynku. 2-go czerwca od godziny 17.00 akcja odkomarzania zostanie przeprowadzona w Parku Leśnym Góra Cyranowska, w parkach przy zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego, Jagiellończyka i Żeromskiego (obok Hali Targowej), Piaskowej i Korczaka, w Parku Inwalidów Wojennych (ul. Staszica), za Hotelem Polskim, za Miejską Biblioteką Publiczną (ul. Kusocińskiego) i Samorządowym Centrum Kultury oraz parku przy Dworku Oborskich.

Ogółem zabiegowi zostanie poddane prawie 40 hektarów terenu. – Bardzo prosimy mieszkańców miasta by w najbliższy wtorek po godzinie 17.00 postarali się nie przebywać w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości. Zwracamy się także do pszczelarzy z prośbą o zabezpieczenie uli oraz do właścicieli zwierząt o niewypuszczanie i niewyprowadzanie swoich pupili w tym dniu, w wymienionych miejscach – powiedział Zenon Tokarski, kierownik Biura ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Akcja odkomarzania będzie przeprowadzona za pomocą środków dostosowanych do miejsca rozpylenia oraz aktualnej sytuacji pogodowej. W przypadku wystąpienia silnego wiatru lub opadów deszczu, zabieg zostanie przeprowadzony w terminie późniejszym. Aby zapewnić skuteczność przeprowadzonych działań, odkomarzanie zostanie powtórzone w tych samych miejscach po około 30 dniach. O drugiej turze akcji także będziemy informować za pośrednictwem mediów i strony internetowej miasta Mielca.

BPI UM11264990_1596010097320963_4099385641091959129_n

Zobacz też...

Wypalanie traw

Redaktor naczelny

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH STRATEGIA ROZWOJU MIASTA MIELCA NA LATA 2015- 2020

Redaktor naczelny

Samolot M28 wyleciał do Ameryki. Prezes PZL: Cel jest prosty, chcemy zdobyć klientów [VIDEO]

Redaktor naczelny