W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie... WYRÓŻNIONE (dodatkowa)

Śmiertelne zatrucie czadem w Wojkowie

Nie żyje 87-letnia mieszkanka gminy Padew Narodowa. Kobieta prawdopodobnie zatruła się czadem. Jej mąż, w stanie zagrażającym życiu przebywa w szpitalu. Policja wraz z prokuraturą wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia.

Wczoraj około godz. 9.30, oficer dyżurny mieleckiej komendy został powiadomiony o śmierci 87-letniej mieszkanki Wojkowa. Kobieta zamieszkiwała wraz z mężem w domu ogrzewanym piecami kaflowymi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną śmierci kobiety było zaczadzenie. 89-letni mąż kobiety, nieprzytomny, w stanie ciężkiego zatrucia tlenkiem węgla został przewieziony do mieleckiego szpitala.

O zdarzeniu policjanci powiadomili prokuratora, który przybył na miejsce. Podczas przeprowadzonych czynności ustalono, że najprawdopodobniej w czasie, gdy małżeństwo spało, z pieca kaflowego znajdującego się w tym pomieszczeniu, wydobywał się czad. To on był przyczyną zatrucia.

Ciało zmarłej kobiety zostało zabezpieczone do badań. W sprawie trwają czynności, które wyjaśnią przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci interweniowali wczoraj wieczorem także w Lipnicy, w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młoda kobieta zasłabła podczas kąpieli. Na szczęście jej wołanie usłyszał brat, który zaalarmował domowników. Policjanci przypominają, że okres zimowy to czas, kiedy nasilają się przypadki zatrucia tlenkiem węgla – zwanym potocznie czadem. Funkcjonariusze przypominają i radzą co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia.

Wczoraj około godz. 22.30, policjanci interweniowali w Lipnicy w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla. Na miejscu strażacy udzielali pomocy młodej kobiecie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta zasłabła podczas kąpieli i zaczęła wołać domowników o pomoc. Na szczęście jej wołanie usłyszał brat, który zaalarmował rodzinę. Domownicy pomogli jej wyjść z łazienki i wezwali pomoc.

Jak ustalono, w łazience, gdzie kąpała się kobieta zamontowany był piecyk gazowy. Na miejscu pracowali strażacy, którzy sprawdzili pomieszczenia specjalistycznym czujnikiem. Rodzice z 17-latką pojechali na badania.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gmina Radomyśl Wielki pozyskała ponad 17 milionów na inwestycje

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa