W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Śmiertelny wypadek w Padwi Narodowej. 83-letnia rowerzystka wjechała pod koła Opla Insigni

Dziś około godziny 12:00 na DW985 relacji Padew Narodowa – Tarnobrzeg w rejonie skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Kolejowej oraz Świerkowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty oraz pojazdu osobowego.

Z wstępnych ustaleń wynika iż kobieta poruszająca się rowerem od strony ulicy Kolejowej w kierunku ulicy Świerkowej na skrzyżowaniu ulic nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie poruszającemu się pojazdem Opel Insignia w kierunku miejscowości Tarnobrzeg wjeżdżając bezpośrednio pod wskazany pojazd. W skutek zderzenia kobieta odniosła obrażenia, które jak się ostatecznie okazało były w skutkach śmiertelne. Pomimo podjętej reanimacji po której została ona przewieziona do Szpitala Powiatowego w Mielcu kobieta zmarła.

Na czas przeprowadzanych czynności związanych z zdarzeniem, które zostało zakwalifikowane jako wypadek trwały utrudnienia w ruchu. Droga wojewódzka relacji Padew Narodowa – Tarnobrzeg na odcinku tzw. przysiółka Przybyły była całkowicie zablokowana. Pojazdy osobowe kierowane były na objazdy, zaś pojazdy ciężarowe musiały czekać na udrożnienie drogi. Utrudnienia potrwały do godziny około 14.

R.P