W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Materiały video Sport Wywiady

SMS Stal Mielec i KF Stal Mielec zacieśniają współpracę [VIDEO]

Zacieśnienie współpracy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Stal Mielec z KF Stal Mielec spowoduje, iż zawodnicy APPN i uczniowie szkoły SMS Stal Mielec będą reprezentować na co dzień również klub futsalowy.

W celu ułatwienia wspólnej organizacji klubowej zmieniono nazwę na APPN Stal Mielec, co pozwoli na występy naszych zawodników w rozgrywkach na boisku trawiastym oraz – co jest pod względem szkoleniowym dla Nas najważniejsze – na występy na hali w „martwym” okresie zimowym. 


Już dziś możemy powiedzieć,  że najstarsi uczniowie naszej szkoły (na co dzień licealiści) zasilą seniorską pierwszą kadrę KF Stali Mielec – zespołu, który z powodzeniem kontynuuje swoją dwunastoletnią działalność w szkoleniu dzieci i młodzieży w futsalu oraz w promowaniu tej dyscypliny sportu na Ziemi Mieleckiej (dwukrotny awans do  I Ligi Futsalu).  W sezonie 2021/22  KF Stal Mielec występować będzie na szczeblu centralnym – w II Polskiej Lidze Futsalu. 
Ponadto nasi uczniowie będą brać udział w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu  w  każdej kategorii wiekowej – od U-17 do U-13 w sezonie 2021/2022. Zespoły z rocznika 2009 i 2011 wezmą także udział w ligach futsalowych organizowanych na Podkarpaciu przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. 
O tym, jak mocno chcemy wdrożyć w nasze szkolenie elementy futsalu, świadczy fakt, iż  w naszej szkole zatrudniony został trener pierwszego zespołu seniorów KF Stali Mielec – Tomasz Skowron, który realizuje nasz nowy program, w którym ujęliśmy właśnie elementy futsalu. 
Tomasz Skowron prowadzi zajęcia w każdym roczniku w Naszej szkole, gdzie chłopcy mają możliwość pod jego okiem rozwijania się w tym kierunku. My, jako  trenerzy i szkoła zdajemy sobie sprawę, jak ważną część rzemiosła piłkarskiego stanowi futsal, gdzie na małej przestrzeni trzeba szybko podejmować decyzje. Poza tym, gra ta pomaga doskonalić umiejętności w grze 1 vs 1, co jest najtrudniejszym elementem w wychowaniu kreatywnych zawodników. 
Nasi zawodnicy mają już futsalowe doświadczenie z poprzednich lat, o czym świadczy fakt, że roczniki 2005, 2006 i 2009 są mistrzami Podkarpacia w futsalu, a zespół z rocznika 2005 
w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Lubawie zajął czwarte miejsce w Polsce. 
To właśnie tam przedstawiciele Rekordu Bielsko-Biała (drużyny z Ekstraklasy Futsalu, która systematycznie występuje futsalowej Lidze Mistrzów) wyrazili się bardzo pozytywnie o naszych utalentowanych zawodnikach. Wiedzieliśmy od dawna, że futsal wypełnia lukę dla rozgrywek na trawie, w szczególności w okresie zimowym. Przygotowania do tego projektu trwały od dwóch lat  i w końcu od tego roku szkolnego sytuacja pozwoliła nam wystartować wspólnie z Klubem Futsalu Stal Mielec oraz APPN Mielec. 
Mamy nadzieję że nasi młodzi zawodnicy godnie będą reprezentować miasto Mielec na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim, jak również zasilą już w tym roku w znacznej części futsalową drużynę seniorów, a przede wszystkim będą mieli możliwość  rozgrywania swoich meczów na nowo wybudowanej,  pięknej hali sportowej już w sezonie 2022/2023. Obiekty MOSiRu Mielec będą jednymi z najnowocześniejszych w naszym kraju i byłoby wspaniale, gdyby zawodnicy APPN, Nasi wychowankowie i uczniowie szkoły SMS Stal Mielec, mogli w pełni z nich korzystać w rozgrywkach futsalu i rozsławiać nasze miasto na arenie ogólnopolskiej i nie tylko.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa