W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje

Śniadanie biznesowe ARR MARR S.A. [FOTO]

W Agencji MARR S.A. rusza pakiet wsparcia przedsiębiorczości osób młodych! Założenia programu zaprezentowano podczas śniadania biznesowego.

Uczniowie, przedsiębiorcy, studenci, przedstawiciele środowiska startupów a także prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak byli uczestnikami śniadania biznesowego, które odbyło się pod nazwą „Mielec i powiat przyjazny przedsiębiorczości ludzi młodych”. Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego miało miejsce we wtorek 22 czerwca w Inkubatorze Przedsiębiorczości IN-TECH 1. Spotkanie otworzył prezes ARR MARR S.A. Antoni Górski, który podziękował wszystkim za obecność i zachęcił do zapoznania się z ofertą MARR S.A. przeznaczoną dla osób młodych. 

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. ponownie wraca do stacjonarnego modelu spotkań dla przedsiębiorców i osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Będą to cykliczne warsztatowe spotkania, gdzie przede wszystkim chodzi o integrację i nawiązanie kontaktów biznesowych.

Tym razem była okazja do zaprezentowania założeń programu wsparcia dla młodych osób z woj. Podkarpackiego do 29 lat, które chcą założyć działalność gospodarczą. Nabór do nowego projektu rusza pod koniec czerwca. Wszystkie informacje na temat projektu „PAKIET na START dla MŁODYCH” można znaleźć na stronie internetowej MARR S.A. Podczas spotkania mówiono także o ofercie mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej do 80 tys. złotych dla osób powyżej 30 roku życia. Na spotkaniu swoją ofertę zaprezentowała także firma DPS Software, której oprogramowanie a w tym program SOLIDWORKS (projektowanie 3D), będzie dostępny na atrakcyjnych warunkach dla każdej firmy, która wynajmie powierzchnię w inkubatorach Agencji MARR S.A. Swoją ofertę specjalnych udogodnień dla przedsiębiorców zaprezentował także bank Pekao S.A. Bardzo ciekawe wystąpienie na temat startupów miał także Grzegorz Wisz, menedżer inkubacji w Platformie Startowej „Start In Podkarpackie”. 

Zaprezentowaną ofertę docenił Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski

„Cieszę się, że możemy oferować tyle ciekawych rozwiązań dla młodych osób, które myślą o rozpoczęciu działalności gospodarczej. To dobre spotkanie, bo udało się tutaj zgromadzić z jednej strony uczniów, ale też osoby odpowiedzialne w naszym mieście i powiecie za edukację. Te osoby konfrontujemy z środowiskiem biznesowym. Mamy tu też przedstawicieli instytucji, które odpowiedzialne są też za tworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. Tutaj szczególnie wyróżniam naszą Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. Ta instytucja tworzy kompleksowe rozwiązania dla rozwoju przedsiębiorczości. Dodam tylko, że miasto Mielec cały czas angażuje się w pozyskiwanie nowych terenów inwestycyjnych, które będą przeznaczone na rozwój działalności gospodarczej. Cieszę się, że na to spotkanie przyszło wielu młodych ludzi, którzy myślą o przedsiębiorczości” mówił podczas spotkania Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak zaznaczył, że Zarząd Powiatu angażuje się w rozwój odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej, która jest potrzebna przedsiębiorcą. 

„Dla powiatu mieleckiego bardzo ważny jest rozwój przedsiębiorczości. Zarząd Powiatu chce wspierać rozwój biznesu przede wszystkim poprzez inwestycje w lokalną infrastrukturę. Tu chce przypomnieć modernizację ulicy Wojska Polskiego w Mielcu i budowę nowych parkingów na strefie ekonomicznej, która znacznie poprawiła dostępność do miejsc parkingowych w tym obszarze. Wspieramy Marszałka Podkarpacia w budowie wiaduktu nad ul. Sienkiewicza, który będzie nową przeprawą, która połączy strefę ekonomiczna z nową obwodnicą. To wyczekiwana inwestycja, która usprawni dojazd do strefy od strony Tarnowa. Wspieramy także rozwój szkolnictwa zawodowego, bo wiemy jak zawody techniczne są tutaj potrzebne. Mamy nadzieję, że te nowe inwestycje przyciągną tutaj nowe startupy i że mielecka strefa będzie rozwijać i wprowadzać ideę przemysłu 4.0” komentuje starosta Stanisław Lonczak

Jak zaznaczył wiceprezes Łukasz Gajdowski, Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. przygotowała szeroki pakiet wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości osób młodych. 

„Nasze śniadania biznesowe organizujemy cyklicznie. Zainteresowanie tym wydarzeniem jest coraz większe. Jako instytucja otoczenia biznesu zależy nam na tym, żeby te spotkania integrowały przedstawicieli przedsiębiorców z lokalnym samorządem i instytucjami wspierającymi. Ostatnio udało się nam nawiązać szeroką współpracę z firmą DPS Software. Dzięki tej współpracy każda firma, która zdecyduje się na wynajem powierzchni biurowej w naszych Inkubatorach otrzyma możliwość testowania programu SOLIDWORKS (projektowanie 3D) na atrakcyjnych warunkach. W najnowszej ofercie mamy też instrumenty wsparcia finansowego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Z jednej strony to bezzwrotna dotacja dla młodych osób do 29 roku życia, a z drugiej strony mamy ofertę mikropożyczki do 80 tys. złotych dla osób powyżej 30 roku życia” komentuje Łukasz Gajdowski, wiceprezes ARR MARR S.A.

Pozytywne efekty współpracy z DPS Software zaowocowały powstaniem w inkubatorze ARR MARR S.A. biura konstrukcyjnego. Spotkanie zakończyła inspirująca prezentacja na temat Platformy Startowej „Start In Podkarpackie”. Na temat platformy wypowiedział się Grzegorz Wisz, menedżer inkubacji, który pracuje z startupami inkubowanymi w ARR MARR S.A. Zachęcił młodych ludzi do odważnych pomysłów, które mogą przerodzić się w konkretne biznesplany i w efekcie innowacyjne startupy. 


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa