W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

30 maja 2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A w Jasionce odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wojewódzkich konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Gratulacje i nagrody z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart odebrali laureaci z całego Podkarpacia. Spośród laureatów z mieleckich szkół podstawowych najliczniejsze grono stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wojska Polskiego: Jakub Witek – dwukrotny laureat z biologii i chemii, Nina Dymek – laureatka z biologii, która zajęła II miejsce w województwie, Szymon Bielecki – laureat z chemii, który zajął III miejsce w województwie, Marlena Stec – laureatka z języka polskiego oraz Mikołaj Płatek i Mikołaj Krupka – laureaci z biologii.

Ze względu na liczne grono nagrodzonych wychowanków (z 7 tytułami laureatów) mielecka ,,Trójka” już po raz jedenasty otrzymała Certyfikat Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom. Jest to wojewódzka nagroda i powód do dumy, który potwierdza wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych. Otrzymane wyróżnienie – jedno z dwunastu przyznanych w województwie i jedyne w Mielcu – plasuje Szkołę Podstawową nr 3 w czołówce podkarpackich placówek, a dokładnie na czwartym miejscu i potwierdza wysoką jakość nauczania.

Za sukcesami uczniów stoją nauczycielki sprawujące opiekę merytoryczną, pod kierunkiem których uczniowie przygotowywali się do konkursów. Pamiątkowe dyplomy otrzymały: Wanda Bukała, Anna Rzeźnik i Katarzyna Winnicka.

Wszystkie 63 tytuły laureatów i finalistów uczniów z mieleckich szkół podstawowych sprawiły, że jako organ prowadzący Gmina Miejska Mielec uplasowała się na podium samorządów Podkarpacia.

Miejskie podsumowania, gratulacje i nagradzanie wybitnych osiągnięć będzie miało miejsce tradycyjnie w ostatnią środę roku szkolnego podczas kolejnej Gali „Młodzi Nieprzeciętni”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa