Informacje Sport

Sparing ŁKS Łódź – Stal Mielec 1:1 [VIDEO]

W dzisiejszym sparingu w Woli Chorzelowskiej ełkaesiacy zremisowali ze Stalą Mielec 1:1. Na gola Macieja Wolskiego dla przedstawiciela ekstraklasy odpowiedział w ostatniej akcji meczu Maciej Dąbrowski z ŁKS-u.

Łodzianie rozpoczęli grę kontrolną z 14. zespołem ekstraklasy ubiegłego sezonu od dwóch groźnych akcji. Najpierw golkipera Stali postraszył Kelechukwu Ibe-Torti, który ruszył odważnie w kierunku bramki i zdecydował się na strzał z okolic narożnika szesnastki, a chwilę później niezłą pozycję do uderzenia wypracował sobie Dawid Kort.

Mielczanie odgryźli się niemal natychmiast, ale na wysokości zadania stanęła nasza defensywa (zablokowała groźny strzał z dystansu) i strzegący bramki przed przerwą Aleksander Bobek. 18-letni golkiper popisał się dwoma świetnymi interwencjami. Obronił strzał z dystansu, wygrał też pojedynek z napastnikiem Stali, z kolei po jeszcze jednym strzale zza pola karnego wyręczyła go poprzeczka.

W tym fragmencie spotkania podopieczni trenera Adama Majewskiego często odzyskiwali piłkę w środkowej strefie boiska i w 35. minucie swoją przewagę udokumentowali golem. Futbolówka zatrzepotała w siatce łódzkiej bramki po płaskim strzale Macieja Wolskiego zza pola karnego (0:1).

W końcówce swoją indywidualną akcję płaskim uderzeniem wprost w golkipera zakończył jeszcze Maciej Radaszkiewicz i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem Stali, tuż przed końcowym gwizdkiem ełkaesiacy jeszcze raz dośrodkowali piłkę na pole karne z rzutu rożnego, tam najwyżej wyskoczył Maciej Dąbrowski i celnym strzałem głową w ostatniej akcji meczu doprowadził do wyrównania (1:1)!

Trener Kazimierz Moskal sprawdził dziś formę 23 zawodników.

Mecz sparingowy (Wola Chorzelowska) / ŁKS Łódź – Stal Mielec 1:1 (0:1)

• Bramki: 0:1 Maciej Wolski (35), 1:1 Maciej Dąbrowski (90)

Składy:

• ŁKS (I połowa): Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Vladyslav Okhronchuk, Jan Kuźma, Dawid Kort, Pirulo, Kelechukwu Ibe-Torti, Nelson Balongo.
  • ŁKS (II połowa): Marek Kozioł – Marcel Wszołek (65, Mateusz Bąkowicz), Nacho Monsalve (59, Oskar Koprowski), Mieszko Lorenc (65, Maciej Dąbrowski), Bartosz Szeliga (65, Kamil Dankowski), Jan Kuźma (65, Damian Nowacki), Michał Trąbka, Dawid Kort (65, Mateusz Kowalczyk), Pirulo (65, Javi Moreno), Bartosz Biel, Nelson Balongo (65, Maciej Radaszkiewicz).
  • Stal Mielec: Mateusz Dudek – Krystian Getinger, Dominykas Barauskas, Mateusz Matras, ArkadiuszKasperkiewicz, Maciej Wolski, Paweł Żyra, Piotr Wlazło, Bartłomiej Ciepiela, Mikołaj Lebedyński, Maciej Domański. Grali też: Mateusz Kochalski, Leandro, Przemysław Maj, Tomasz Poręba, Szymon Kardyś, Adrian Soboń, Michał Wyparło, Vilius, Filip Bakowski, Adrian Skrzyniak, Sékou Camara.

Źródło: ŁKS Łódź