Sparing Stal Mielec – Radomiak Radom 2 : 0 [FOTO, VIDEO]

W meczu kontrolnym dwóch pierwszoligowców, Stal Mielec na własnym terenie pokonała Radomiaka Radom 2:0. Radomiak nie strzelił rzutu karnego.

Pierwsze minuty meczu należały do Radomiaka. Podopieczni trenera Dariusza Banasika mogli nawet pokusić się o strzelenie gola.
Zapały zielonych szybko ostudzili mielczanie. W ciągu kilku minut zdobyli dwie bramki, po błędach obrony i bramkarza.
W 33 minucie za zagranie piłki ręką w polu karnym, sędzia wskazał na 11 metr. Piłka po atomowym strzale Rossi Leandro trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron, Stal kontrolowała grę, dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Radomiak. Pod koniec meczu, poprzeczka uratowała Radomiaka od utraty trzeciego gola.

1:0 – 16 min, Adrian Paluchowski
2:0 – 19 min, Martin Dobrotka

STAL: Seweryn Kiełpin – Martin Dobrotka ©, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić, Josip Soljić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger, Lukas Bielak, Josip Barisic, Zawodnik Testowany I oraz na zmiany Mateusz Dudek – Paweł Olszewski, Łukasz Seweryn, Mateusz Żyro, Bartosz Bajorek, Adrian Paluchowski, Mateusz Bodzioch, Wojciech Lisowski, Zawodnik Testowany II
Trening indywidualny: Damian Primel, Rafał Strączek, Łukasz Janoszka, Davi
Trener: Artur Skowronek

RADOMIAK:

Radomiak, 1 połowa: Kochalski – Jakubik, Klabnik, Cichocki, testowany, Leandro, Makowski, Banasiak, Karwot, Michalski, Nowak.
Radomiak, 2 połowa: Haluch – Jakubik (55 Chams), Grudniewski, Pietrzyk, testowany (65 Klabnik), Mikita, Makowski (55 Winsztal), Kaput, Karwot (60 Kluska), Michalski (60 Luz), Nowak (60 Sokół).
Trener: Dariusz Banasik